Урядова «гаряча лінія» сприяє оперативному вирішенню проблем підприємців

Урядова «гаряча лінія» сприяє оперативному вирішенню проблем підприємців

Укрінформ
Важливим джерелом економічного зростання суспільства є сфера малого та середнього бізнесу, адже за рівнем його розвитку можна зробити висновок про якість виробництва та ефективність ринкових відносин по всій країні.

У промислово розвинених країнах світу, за даними експертів, на частку малого та середнього бізнесу припадає 90-95% підприємств держави, а також 50-60% виробництва валового національного продукту. У таких країнах приватні підприємці виступають у ролі роботодавців для більшої частини працездатного населення. Тому в інтересах кожної держави - створити сприятливі умови та середовище для розвитку приватних підприємств.

Верховна Рада України 16 листопада 2017 року прийняла підготовлений Кабінетом Міністрів України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування (№7275), що надає інструменти протидії будь-якому безпідставному тиску на українські підприємства, у тому числі тиску з боку правоохоронних органів.

За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, цей Закон захищатиме чесний бізнес, і ніхто більше не матиме можливості вчиняти тиск на підприємства і на підприємців.

Водночас, в країнах Євросоюзу проблеми у сфері малого і середнього підприємництва, що пов’язані з доступом до фінансування, покликана вирішити программа COSME (Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу). Нещодавно Мінекономрозвитку створило офіційний портал Програми ЄС щодо підтримки малого і середнього бізнесу в Україні: cosme.me.gov.ua. Портал містить інформацію для підприємців щодо можливостей виходу на нові ринки та обміну досвідом з ЄС для вдосконалення внутрішніх бізнес-процесів.

Угоду між Урядом України та Європейським Союзом про участь України в цій програмі було ратифіковано Верховною Радою України 23 лютого 2017 року. Загалом, COSME надає: можливість виходу на ринок ЄС та ринки партнерів програми; легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності; проходження бізнес-стажування за кордоном на реальному підприємстві; участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, що формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру (Центр), з початку 2017 року на урядову «гарячу лінію» надійшло понад 5 тисяч звернень від підприємців.

Заявників, зокрема, турбували питання: проведення державної реєстрації підприємницької діяльності; створення фермерських господарств; виділення в оренду земельних ділянок для ведення підприємницької діяльності; виплата бюджетних дотацій для сільгосптоваровиробників; необґрунтоване збільшення орендної плати; перешкоджання підприємницькій діяльності з боку контролюючих та правоохоронних органів; неналежна організація роботи центрів надання адміністративних послуг; нормативно-грошова оцінка земельної ділянки; отримання дозвільних документів; підключення газо- та водопостачання до об’єктів; здійснення реєстраційних процедур; транспортне обслуговування, а також взаємовідносини з енергопостачальниками та підприємствами комунальної сфери.

Так, приватний підприємець з м. Чернігів поскаржився працівникам урядової «гарячої лінії» на відключення газопостачання підприємству. За словами заявника, підприємство не має заборгованості за газові послуги. Натомість підприємство-постачальник газових послуг мотивувало відключення газу тим, що нібито не доведені ліміти. І лише після підтвердження лімітів причиною назвали спірну суму оплати, яка виникла у зв’язку з тим, що після того, як були зірвані пломби лічильників, нарахування оплати проводилось по загальному нормативу газу. Чоловік просив вжити заходів для відновлення газопостачання підприємству найближчим часом. Після розгляду даного звернення Чернігівською ОДА, послугу газопостачання на підприємстві заявника було поновлено вже наступного дня після звернення, що було підтверджено зворотним зв’язком.

 Громадянин, фізична особа-підприємець з м. Дніпро, зателефонував на урядову «гарячу лінію» стосовно питання про зміну державної реєстрації підприємницької діяльності. За словами заявника, раніше його діяльність була зареєстрована у м. Запоріжжя, та у зв’язку із переїздом виникла необхідність у зміні держреєстрації. Чоловік подав до міськвиконкому м. Запоріжжя документи про зміну місця реєстрації підприємницької діяльності, що були відправлені до м. Дніпро, проте протягом місяця документи так і не надійшли до міськради м. Дніпро. Чоловік просить сприяння у пришвидшенні передачі документів до міської ради, оскільки вони йому терміново необхідні для припинення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Розглянувши дане звернення, Дніпропетровська обласна державна адміністрація вжила всіх необхідних заходів для повного вирішення даного питання. Під час зворотного зв’язку із заявником було встановлено, що через день після звернення вже було здійснено державну реєстрацію припинення його підприємницької діяльності як ФОП.

Заявниця, фізична особа-підприємець з м. Ізмаїл Одеської області, звернулась на урядову «гарячу лінію» стосовно питання подовження договору оренди площі на Ізмаїльському центральному ринку. За словами жінки, нещодавно дирекція вказаного ринку надіслала підприємцям повідомлення про те, що заплановано проведення реконструкції ринку за рахунок приватних підприємців. Також громадянка зауважила, що у підприємців малого бізнесу відсутня фінансова можливість виконати вимогу дирекції ринку. В результаті під загрозою закриття опинилася підприємницька діяльність не тільки заявниці, а ще й майже 300 підприємців. Жінка просила сприяти врегулюванню проблемного питання, а також надати підприємцям можливість подовження оренди площі. Питання було надіслане на розгляд Одеській облдержадміністрації. Після встановлення зворотного зв’язку із заявницею з’ясовано: договір оренди подовжено на один рік, наразі реконструкцію відкладено, підприємці продовжують працювати.

За період з 1 по 7 грудня 2017 року на урядову «гарячу лінію» надійшло 92 тисячі 722 дзвінки, а також 1027 звернень зареєстровано через Інтернет.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044)284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру за адресою: www.ukc.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-