Циклон зі Скандинавії принесе морози та снігопади - синоптики

Циклон зі Скандинавії принесе морози та снігопади - синоптики

7668
Ukrinform
В Україні настала метеорологічна зима і в найближчі дні мінусові температури слід очікувати і вдень.

Про це на прес-конференції, яка відбулася в Укрінформі, розповіла завідувач відділом кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного інституту НАН України Вазіра Мартазінова.

«Зима вже настала. Що таке початок зими? Це перехід середньодобових температур через 0 градусів. Ось в ці дні, по суті, температура перейшла 0 градусів, і зима зайняла всю територію України», - сказала Мартазінова.

За її словами, зараз в Сибіру нічні температури досягають 40 градусів морозу, що типово для цієї пори року, і це призведе до зниження температури на території України.

«У Сибіру зараз такий холод, який і повинен формуватися. Холодне повітря зупиняється тянь-шанськіми горами і починає розтікатися на захід, на схід, і може доходити до нас», - розповіла Мартазінова.

Зараз нічна температур в Україні становить 7,5 градуса морозу, денні температури на рівні 2-3 градусів тепла.

«Сьогодні вдень ще буде плюсова температура, але в найближчі дні слід очікувати мінусових температур і вдень», - уточнила метеоролог.

Також, за її словами, зараз над  формуються великий циклон.

«Цей циклон штормовий і дуже активний. Такі циклони були раніше і будуть протягом зими з'являтися. І в окремі дні досягатимуть території України і, природно, приноситимуть багато штормових синоптичних ситуацій - посилення вітру, снігопади, зниження температури», - сказала Мартазінова.

Читайте також: Близько 30 населених пунктів в Україні - без світла через негоду

В цілому, зазначила вона, з початку року спостерігається чергування різкого зниження і підвищення температур: 5 днів похолодання, 5 днів підвищення температури.

«Тепер це наша дійсність і до неї потрібно пристосовуватися. Зима буде такого ж характеру: окремі дні будуть морозними, окремі - теплими», - уточнила метеоролог.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>