У загальноосвітніх школах

У загальноосвітніх школах "особливих" учнів стало більше на чверть - Марина Порошенко

Укрінформ
Дружина Президента Марина Порошенко відкрила  IIІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення».

У конгресі взяли участь понад 600 освітян зі всіх регіонів України, повідомляє прес-служба Глави держави.

Марина Порошенко зазначила, що сьогодні реформа інклюзивної освіти в Україні набирає потужних обертів.

«Цього року вперше за роки незалежності України на законодавчому рівні було закріплено і гарантовано державою право дітей з особливими освітніми потребами нарівні зі своїми однолітками навчатися в умовах інклюзивного середовища. Тільки в новому навчальному році кількість «особливих» учнів у загальноосвітніх закладах збільшилася на 25%», - зазначила вона.

Дружина Президента також поінформувала про реформу радянських психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК) у сучасні Інклюзивно-Ресурсні Центри (ІРЦ).

«До 1 вересня 2018 року Інклюзивно-Ресурсні Центри запрацюють по всій Україні. А для цього у рамках децентралізації спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ ми розробляємо типові проекти ІРЦ та формуємо мережу на рівні об’єднаних територіальних громад, районів та міст», - наголосила вона.

Читайте також: На Рівненщині Марина Порошенко зустрілася з дітьми учасників АТО

Під час конгресу обговорювалися нормативно-правові засади інклюзивного навчання, процеси деінституалізації в освіті дітей з особливими освітніми потребами, а також – сучасні аспекти реабілітації «особливих» учнів та підготовка фахівців і підвищення кваліфікації освітян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-