МОЗ “прокачав” назви медичних професій

МОЗ “прокачав” назви медичних професій

Укрінформ
В Україні з 1 листопада вступили у дію зміни до класифікатора професій, в якому змінилися медичні посади. 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Введені нові професійні назви: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”. Змінено професійну назву роботи "фельдшер з медицини невідкладних станів" на "парамедик", а “лікар-терапевт” на “лікар внутрішньої медицини”. Також змінено назву роботи “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” змінено на “асистент ерготерапевта”", - йдеться у повідомленні.

Також, відповідно до міжнародної класифікації, у новому класифікаторі скасовано такі професійні назви робіт, як “лікар-терапевт дільничий”, “лікар-терапевт підлітковий”, “лікар-терапевт цехової лікарської дільниці”, “фахівець з фізичної реабілітації”.

В МОЗ наголошують, що скасування посад чи звільнення медичних працівників не буде.

"Медики з відповідною освітою та навичками автоматично займатимуть посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації", - йдеться на сайті МОЗ.

Читайте також: Програму "Доступні ліки" планують розширити

Класифікатор професій використовується для запису про роботу у трудові книжки працівників. 

Зазначені зміни у класифікатор професій були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу, підкреслили в МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-