Луценко: Через відсутність ДБР скоро не зможемо відкривати нові справи

Луценко: Через відсутність ДБР скоро не зможемо відкривати нові справи

Укрінформ
Конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідувань досі не впоралася зі своїм завданням через політичні міркування.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сформована вищими інституціями виборна комісія не справилася зі своєю роботою протягом довгого часу. Чому це відбулося? З моєї точки зору, виключно з політичних причин, жодних юридичних причин такого сумного результату, вірніше його відсутності, назвати я не можу", - зазначив Луценко.

Він припустив, що коли Антикорупційний суд створюватиметься за такими ж принципами, як і ДБР, то не варто очікувати на швидкий результат. "Очевидно, так буде створюватися і Антикорупційний суд. Якщо і його будуть створювати політики, то, боюсь, і його доля буде такою самою. Політики не вважають за потрібне створювати органи, які покликані боротися із високопоставленою корупцією. У тому числі через ДБР", - додав генпрокурор.

Читайте також: Порошенко нагадав Раді про керівника ДБР та Службу фінрозслідувань

Тепер, за його словами, через відсутність ДБР, прокуратура не матиме права після 21 листопада порушувати нові кримінальні справи, а зможе лише розслідувати старі. "Маємо результат, що слідство передавати нікуди. Перехідні положення КПК вказують, що з 21 листопада функції слідства, крім проведення по старих справах, у ГПУ не буде. Після цього за нами залишиться приблизно 35 тисяч раніше порушених кримінальних справ, за винятком близько 15 тисяч справ, які мають бути передані НАБУ", - резюмував посадовець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-