Справа Колмогорова: прокурор каже, що наказу стріляти не було

Справа Колмогорова: прокурор каже, що наказу стріляти не було

Укрінформ
Адвокати прикордонника Сергія Колмогорова закликали Вищий спецсуд вийти за межі касаційної скарги та закрити кримінальне провадження і звільнити солдата у зв'язку із відсутністю, на їх погляд, доказів вини підзахисного.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із зали судового засідання.

На початку засідання суддя ВССУ Станіслав Кравченко повідомив, що у касаційній скарзі захист просить судове рішення скасувати та призначити новий розгляд справи у суді першої інстанції, вказуючи на неправильне застосування кримінального закону та допущені при розгляді провадження істотні порушення вимог кримінально-процесуального законодавства. Так, захист зазначав, що суд надав неправильну оцінку наявним матеріалам справи і прийшов до помилкового висновку про необхідність кваліфікації дій Колмогорова. Зокрема, суд дав неправильну оцінку висновкам наявних у справі експертиз, поясненням самого Колмогорова, показанням потерпілого, а також порушив при розгляді правила перехресного допиту. Також захист наполягав, що Колмогров діяв у межах діючого законодавства та військових статутів.

Водночас під час самого розгляду касації захисники Колмогорова заявили, що, окрім необхідності скасування рішень місцевого та апеляційного судів, слід взагалі вийти за межі касаційної скарги та закрити кримінальне провадження щодо Колмогорова і звільнити солдата, оскільки, за словами адвокатів, доказів вини підзахисного немає і зараз вже не будуть знайдені нові.

Читайте також: Вищий спецсуд розглядає справу Колмогорова - зала переповнена

У свою чергу, сторона обвинувачення наполягає на залишенні вироку Колмогорову в силі.

"На касаційну скаргу захисника надійшло заперечення від прокурора, в якій він просить залишити судове рішення без змін, а касаційну скаргу - без задоволення", - заявив суддя ВССУ, доповідаючи про суть справи.

 При цьому, військовий прокурор під час засідання заявив, командир давав Колмогорову наказ перевірити автомобіль, а не застосувати зброю.

На початку засідання також було зачитате клопотання уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, в якому йдеться про те, що при розгляді справи судом першої інстанції були допущені певні порушення. Зокрема, це стосується того, що Колмогорову не було надано належну можливість представити свої аргументи і докази, а також спростувати аргументи і докази обвинувачення у змагальному процесі. Звернення долучили до матеріалів справи.

Наразі у судовому засіданні оголошено перерву на півтори години  - суд не зміг з технічних причин зв'язатися у режимі відеозв'язку з потерпілою, яка знаходиться у Маріуполі.

"Колегія суддів, порадившись на місці, прийняла рішення оголосити перерву до 14.30 хв по технічним причинам",- повідомив суддя Станіслав Кравченко.

Як повідомлялося, Колмогоров у вересні 2014 року, виконуючи наказ, застосував зброю для зупинки автомобіля, внаслідок чого загинув пасажир автівки.

15 листопада 2016 року Приморський райсуд м. Маріуполя Донецької області оголосив вирок учаснику АТО, військовослужбовцю 79 прикордонного загону Чорноморського регіонального управління ДПСУ Колмогорову, яким визнано його винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади представника влади в правоохоронних органах строком на 3 роки, та позбавленням військового звання "старший солдат".

Тим часом водій автівки, який не виконав законне розпорядження представника ДПСУ, під час активних бойових дій та заходів, що спрямовані на захист територіальної цілісності та суверенітету України, виїхав до Російської Федерації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-