ГПУ оголосила підозру топ-чиновнику часів Януковича, у якого знайшли золоту лопату

ГПУ оголосила підозру топ-чиновнику часів Януковича, у якого знайшли золоту лопату

Укрінформ
ГПУ повідомила про підозру у вчиненні службових та інших злочинів колишньому першому заступнику генпрокурора та директору ДП "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця".

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Прокуратурою Черкаської області під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього першого заступника генерального прокурора України та директора державного підприємства "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" за вчинення ними особливо тяжких та тяжких злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України, ч.ч. 2 та 3 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч.3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч.1 ст.366 (службове підроблення) та інший статей КК України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2008-2010 років на той час заступник та надалі перший заступник генерального прокурора України, діючи за попередньою змовою в групі із директором державного підприємства "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами Адміністрації Президента шляхом зловживання службовим становищем, службових підроблень та використання завідомо підроблених документів вчинили самовільне захоплення державної земельної ділянки рекреаційного призначення площею 1,0457 га на території "Пущі-Водиці", самовільне незаконне будівництво на ній житлового будинку площею 1068 м кв. та прилеглих споруд, а також умисні дії з приховування вчинених злочинів та легалізації незаконно одержаного нерухомого майна.

Згідно з висновком судової експертизи злочинними діями посадовців державі завдано шкоду в розмірі понад 1,2 млн грн, яка в 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.

Крім того, зазначають у ГПУ, внаслідок цих злочинів у грудні 2010 року на той час перший заступник генерального прокурора протиправно набув у власність зазначене нерухоме майно незаконного походження, ринкова вартість якого на той час становила майже 8,4 млн грн, що згідно з п. 3 примітки до ст. 209 КК України перевищує суму у 18 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян і є особливо великим розміром.

"За результатами досудового розслідування 12 жовтня 2017 року заступник генерального прокурора України склав письмове повідомлення про підозру колишньому першому заступнику Генерального прокурора України за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України", - наголосили у відомстві.

Читайте також: Адвокат розказав про свої поневіряння навколо ростовського маєтку Януковича

У ГПУ підкреслили, що наразі встановити місцеперебування підозрюваного не виявилося можливим, тож його оголошено у розшук. Вирішується питання щодо звернення до суду із клопотанням про обрання йому запобіжного заходу.

Крім того, 12 жовтня заступник генерального прокурора у присутності адвоката повідомив про підозру директору ДП "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" ДУС АП України за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 197-1, ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 197-1, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України.

"На даний час на розгляді в суді перебувають клопотання прокурора про обрання цьому підозрюваному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та відсторонення від посади", - інформують у ГПУ.

За клопотанням органу досудового розслідування на зазначені незаконно одержані об’єкти нерухомості судом накладено арешт та надалі буде вирішено питання щодо їхнього повернення державі.

Досудове розслідування триває.

Як відомо, з 2006 по 2010 роки заступником генпрокурора, а з 2010 по 2013 рр. - першим заступником генпрокурора був Ренат Кузьмін. Повідомлялося, що під час обшуків в будинку Кузьміна знайшли золоту лопату.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-