Екомапа Мінприроди: українці повідомили про 1,5 тисячі нелегальних звалищ

Екомапа Мінприроди: українці повідомили про 1,5 тисячі нелегальних звалищ

Укрінформ
З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ (www.ecomapa.gov.ua), яку Мінприроди запустило у вересні 2016 року, надійшло понад 1500 тисяч повідомлень про виявлені місця скупчення відходів.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє Урядовий портал.

"Понад 1500 українців поінформували нас про нелегальні сміттєзвалища та їх місцеперебування. Були випадки, коли громадяни повідомляли нас про легальні сміттєзвалища, про які нас вчасно не поінформувала місцева влада. Дуже важливо, що громада підтримала цей сервіс і стала на захист довкілля. Тільки за цей рік під нашим контролем органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% таких сміттєзвалищ", - сказав Семерак.

За його словами, найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях.

Найменше повідомлень про виявлені сміттєзвалища надійшло з Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей.

З моменту запуску інтерактивної мапи надійшло також 16 звернень про виявлені стихійні сміттєзвалища на території Донецької області (10 звалищ уже ліквідовані) і лише 3 звернення із Луганщини (ліквідовані всі звалища).

Водночас Семерак наголосив, що органи місцевого самоврядування поступово знижують темпи з ліквідації сміттєзвалищ.

"Можливо, це сезонне явище. Проте маю надію, що восени на місцях закипить робота із ліквідації сміттєзвалищ. Закликаю українців активніше користуватися нашим сервісом та завантажувати мобільні додатки, за допомогою яких можна оперативно надсилати фото до Мінприроди, не зважаючи на те, чи ви постійно мешкаєте у цій області, чи просто подорожуєте. Кожне ваша звернення може зробити на один смітник менше в Україні. Разом ми набагато швидше очистимо нашу країну", - зазначив міністр.

Читайте також: Сміттєзвалище у Пирогові хочуть перетворити на гірськолижний курорт

Як повідомлялося, електронний сервіс "Ecomapa.gov.ua" включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією онлайн-сповіщення про виявлені сміттєзвалища. Додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-