У музеї історії України у Другій світовій презентують новий експонат - бойовий прапор АТО

У музеї історії України у Другій світовій презентують новий експонат - бойовий прапор АТО

Укрінформ
Музейна презентація "Антарктична варта бойового прапора" відбудеться 23 серпня у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Про це Укрінформу повідомили в музеї.

"23 серпня 2017 р. о 14.00 у головній експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) відбудеться презентація нового експоната з колекції "Прапори воїнів АТО" – прапора 12-го батальйону територіальної оборони "Київ", що знаходився в Антарктиці на українській станції "Академік Вернадський", - йдеться у повідомленні.

У музеї розповіли історію прапора. Так, після завершення служби в зоні АТО командир відділення сержант В’ячеслав Цветінський передав бойовий прапор батальйону своєму товаришу – метеорологу Олександру Полудню, який доставив його в Антарктику. У 2016 – 2017 рр. прапор перебував на українській станції "Академік Вернадський" разом з учасниками 21-ї Української антарктичної експедиції.

Станція "Академік Вернадський" розташована на мисі Марина острова Галіндез. Полярники здійснювали різноманітні дослідження, брали участь у різноманітних наукових проектах, у тому числі міжнародних.

"Упродовж усього періоду роботи експедиції з її учасниками був прапор воїнів, які відстоювали суверенітет і територіальну цілісність України на її східних теренах. Він надихав полярників та результативну роботу, став своєрідним талісманом цієї вахти. Дивлячись на нього, члени команди ніби подумки промовляли: "Хлопці, рівняючись на цей стяг, відстоювали наше право на мирне життя та працю. А ми будемо трудитися так, щоб не соромно було дивитися їм у вічі", - зазначається в повідомленні.

Читайте також: Порошенко підніме Державний Прапор на Софійській площі

Під час заходу бійці 12-го батальйону територіальної оборони "Київ" розкажуть про бойовий шлях свого прапора, а учасники 21-ї антарктичної експедиції - про подорож артефакта на полярну станцію.

Захід приурочено до Дня Державного Прапора України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-