Держспоживслужба прокоментувала масове отруєння дітей у Бердянську

Держспоживслужба прокоментувала масове отруєння дітей у Бердянську

2013
Ukrinform
Станом на ранок п'ятниці до інфекційного відділення госпіталізовано 22 дитини з дитячого закладу санаторного типу "Лазурний" на Запоріжжі, де було зареєстровано спалах гострого інфекційного захворювання.

Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Наразі фахівці територіального органу Держпродспоживслужби в Запорізькій області проводять санітарно-епідеміологічне розслідування умов та причин виникнення зазначеного спалаху. На базі оздоровчого закладу розгорнута госпітальна база на 30 ліжок. Станом на 21.07.2017 до інфекційного відділення госпіталізовано 22 дитини", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 20 червня ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області видано розпорядження про призупинення функціонування харчоблоку даного закладу та підготовлено матеріали про ускладнення санітарно-епідемічної ситуації у дитячому закладі до місцевого управління Національної поліції України та позов до суду про призупинення діяльності цього закладу.

Крім того, у зв’язку із спалахом 20.07.2017 відбулося позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за результатами якої дано ряд доручень щодо термінового відселення дітей із дитячого закладу та його закриття; забезпечення розміщення та необхідного лікування хворих в інфекційному відділенні; надання практичної допомоги в проведенні необхідних медико-санітарних заходів, та проведенні необхідних медичних заходів в дитячому закладі санаторного типу "Лазурний".

У прес-службі наголосити, що дитячий заклад санаторного типу "Лазурний" напередодні з 22.06.2017 по 19.07.2017 п’ять разів був обстежений спеціальною комісією, у склад якої входили й працівники тероргану Держпродспоживслужби в Запорізькій області, на предмет готовності до прийому дітей в літній період.

За висновком комісії даний заклад не був готовий до функціонування та прийняття дітей, що підтверджують відповідні акти, які комісія передала керівництву "Лазурного".

Однак, попри це, станом на 19.07.2017 у закладі перебувало на оздоровленні та відпочинку 261 дитина, 247 із них з Дніпропетровської області. 

Як повідомляв Укрінформ, у Бердянську Запорізької області з табору госпіталізовано 30 дітей із харчовим отруєнням. Як розповіла директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Вікторія Клименко, дитячий оздоровчий санаторій «Лазурний» у Бердянську, на території якого створили імпровізований табір та де отруїлися діти, працював незаконно. 

Читайте також: Отруєння дітей у Бердянську: Гройсман доручив МВС розібратися

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив профільним міністерствам, включно з Міністерством внутрішніх справ, вжити заходів за фактом масового отруєння дітей у Бердянську, Запорізька область.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>