В СБУ розказали, які дані Яндекс "зливав" російським спецслужбам

В СБУ розказали, які дані Яндекс "зливав" російським спецслужбам

8384
Ukrinform
Менеджмент російської компанії "Яндекс" незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян.

Зокрема, співробітників правоохоронних органів та військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, а також працівників органів державної влади та управління.  Про це повідомляє у понеділок прес-центр СБУ.

"Співробітники Служби безпеки України провели у Києві та Одесі санкціоновані обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії "Яндекс". Правоохоронці встановили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян. Зокрема особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в СБУ, оперативники спецслужби задокументували, що серед громадян, про яких до РФ передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці Збройних сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, працівники органів державної влади та управління. 

"За даними СБ України, інформація передавалась спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості", - наголошується у повідомленні.

Під час обшуків співробітники СБУ виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Російської Федерації. Триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), додали в СБУ.  

Як повідомлялося, у понеділок Служба безпеки України провела обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії "Яндекс" у Києві та Одесі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-