Біденко: Дивно чути, що “Вконтакте” та “Одноклассники” були форпостом свободи слова

Біденко: Дивно чути, що “Вконтакте” та “Одноклассники” були форпостом свободи слова

Укрінформ
Застосування Україною обмежувальних заходів проти російських соцмереж “Вконтакте” та “Одноклассники”, які використовувалися як канал російської агресивної пропаганди, не має жодного відношення до утисків свободи слова.

Про це заявив державний секретар Міністерства  інформаційної політики України Артем Біденко під час круглого столу в Укрінформі  на тему: "Що означатиме для України блокування російських сервісів? Свобода Інтернету vs інформаційна безпека держави".

"Абсолютно дивно чути, що є обмеження свободи слова, коли ми говоримо про санкції проти “Вконтакте” та “Одноклассники”, адже три роки у нас триває війна і, чесно кажучи,  я не чув, що саме ці мережі були форпостом свободи слова... Ну, не мають ні “Одноклассники”, ні “Вконтакте” жодного відношення до  свободи слова. Ніхто не обмежує свободу слова тим, що забороняє, чи обмежує управління, роботу в деяких видах комунікації”, - сказав він. 

Біденко підкреслив, що мова не йде про якусь політичну боротьбу чи обмеження свободи слова: “Адже в чому сенс обмеження, якщо  та соціальна мережа, де найбільше можуть критикувати владу — вона не обмежується?”

Держсекретар МІП зазначив, що обмежувальні заходи накладені “на те середовище, яке несе потенційні загрози Україні”. Крім того, вони спрямовані проти російського бізнесу, який заробляє на українцях.  

Окремо Біденко вказав на негатив, який “Вконтакте” несе для малолітніх користувачів соцмереж:  “Оці  всі “сині кити” — це такий експеримент, який лежить на поверхні. Який не має відношення до  того, що реально відбувається у “Вконтакте” по відношенню до дітей від 6 і до 15 років. Як  тільки ви почнете конкретно вивчати, що там є, то у вас справді волосся дибки стане. Це я вам кажу як батько”.  

Він також  не погодився з твердженням про те,  що нові санкції України проти РФ були несподіваними. “Тема була порушена в такому  вигляді, саме санкційних заборон, ще в грудні. У січні-лютому була дуже активна дискусія, у тому числі, між народними депутатами, у Верховній Раді. Частина народних депутатів виступила з пропозицією внесення у тому числі через своїх колег на РНБО саме цих соціальних мереж, про які йде мова. Підключалося і міністерство у цю дискусію, пропонуючи своє певне бачення. Включалися провайдери”, - зазначив він. 

Держсекретар також вказав на те, що санкції є тимчасовим заходом, “який втілюється на період особливого стану,  на період фактично війни”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-