Чи легко бути патріотом.

Чи легко бути патріотом. "Правий сектор" Сергія Стерненка"

2598
Укрінформ
Загроза безпеки Одеси буде існувати доти, доки Росія тримає Україну під прицілом

Чи легко бути патріотом сучасної України в сучасній Україні? - це питання лягло в основу документального циклу фільмів "Чи легко бути патріотом" від Укрінформу. Героєм восьмої серії став одесит Сергій Стерненко, який 3 роки очолював одеське відділення "Правого сектора" і брав безпосередню участь у подіях, що сталися в Одесі 2 травня 2014 року.

Сергій, який займався бізнесом в соцмережах, у січні 2014 роки зрозумів, що майбутнє країни залежить і від нього особисто. Він брав участь в Одеському Майдані, потім поїхав зі своїми однодумцями з Одеси на Майдан до Києва. Саме в ті дні, коли влада Януковича остаточно з`їхала з глузду  і почала розстрілювати беззбройних людей.

2 травня 2014 року стало, за словами Сергія, переломним моментом, коли на колону прихильників незалежної України в Одесі було скоєно збройний напад і з'явилися перші загиблі.

Потім відбулися всім відомі події в Будинку Профспілок на Куликовому полі:

"У глобальному сенсі те, що відбулося 2 травня 2014 року в Одесі, було спробою реалізації, так званого" донецького сценарію ". Проросійські сили, активно діяли в місті ще з січня 2014 року і намагалися зробити в Одесі то, що вже реалізовувалося в цей час в Донецьку і Луганську.

Вони розуміли, що в разі, якщо вони спробують проголосити тут так звану "Одеську народну республіку", їм будуть чинити опір НЕ силовики, а звичайні громадяни. Тому їх основним завданням було нас нейтралізувати. Після цього  мало відбутися захоплення зброї в Університеті внутрішніх справ, захоплення адміністративних будівель. Сюди були кинуті шалені ресурси, скажені гроші. А розкачку ситуації в Одесі йшла задовго до 14 року. Міф про те, що "Одеса - російське місто", озвучувався тут більше, ніж в Донецьку чи Луганську. Сил і ресурсів в Одесі було задіяно також більше, ніж на Донбасі. Потім відбулися відомі всім події 2 травня 2014 року ", - розповідає Сергій Стерненко.

На сьогоднішній день, за його словами, ситуація в Одесі дуже змінилася. Одесити на прикладі Донбасу побачили, що може принести з собою так званий "русскій мір". І ніхто не хоче повторення цих подій в Одесі.

"Звичайно, є прихильники Росії і Путіна і сьогодні в Одесі, проте ситуація з консолідацією українського суспільства, можливості активних дій українських силовиків настільки змінилися, що у відкрито свою проросійську позицію вже ніхто не демонструє. Знайти людей, які кажуть, що підтримують Російську Федерацію, в Одесі легко. Але вони кажуть про це вдома, на кухні, з сусідами. Є кілька десятків найбільш активних, які можуть вийти на свято 10 квітня (День звільнення Одеси від фашистів - авт.). Але питання про те, чи існує загроза територіальній цілісності в Одеській області сьогодні, я думаю, не стоїть.

Тому що події 2014 року однозначно продемонстрували проукраїнську позицію одеситів. Однак, тим не менш, на питання, чи існує загроза безпеці в Одесі, думаю, відповідь - так.

Тому що як би там не було, Росія сьогодні не зупиняє зусиль дестабілізувати українське суспільство, влаштовувати диверсії. У нас тільки в 2015 році було кілька десятків терактів, які влаштовували російські спецслужби. Це відомі факти, оприлюднені в тому числі і органами слідства. Загроза безпеки Одеси існуватиме ще довго. Доти, доки Росія тримає Україну під прицілом ", - заявив Сергій Стерненко.

Про те, як вчорашній студент, який заробляє в Інтернеті, очолив одеське відділення забороненої в Росії організації "Правий сектор", про те, як одеські "правосекі", ховаючись від можливого переслідування, пробиралися до Києва на допомогу Майдану, про те, що відбувається в Одесі зараз, про те, що відбувалося в Одесі 2 травня 2014 року, про те, що б сказав Сергій Стерненко Путіну, і про те, чи легко бути патріотом в сучасній Україні - в черговій серії документального циклу "Чи легко бути патріотом" від Укрінформу .

Дмитро Флорін, Одеса.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-