У жовтні осучаснять пенсії п'яти мільйонам українців - Розенко

У жовтні осучаснять пенсії п'яти мільйонам українців - Розенко

Укрінформ
Осучаснення пенсій, заплановане урядом у жовтні 2017 року у рамках проведення пенсійної реформи, стосуватиметься більше 5 млн пенсіонерів, які отримують пенсії у проміжку між 1400 грн і 4500 грн. Для них таке підвищення розмірів пенсій відбудеться вперше за останні 4 роки. 

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал 

«Впродовж останніх років мінімальний розмір пенсії ми все-таки піднімали, а людям, які отримують пенсії у проміжку між 1400 грн і 4500 грн, впродовж чотирьох років жодної індексації не проводилося. А це все-таки більше 5 млн українців. І це дуже важливо, що ми визначилися, що осучаснення пенсій стане одним із елементів пенсійної реформи», - сказав Розенко

Віце-прем'єр зазначив, що при цьому головне - забезпечувати справедливість, яка  полягає у тому, що ті люди, які мають достатній стаж роботи, і працюють тривалий час у легальному секторі економіки,  повинні отримувати достойні пенсії. Водночас Розенко зазначив, що пенсійна реформа, над якою сьогодні працює уряд, охоплює значно ширше коло питань, «і сподіваюся, що впродовж місяця-двох ми вийдемо на оприлюднення повної комплексної пенсійної реформи». 

«Я б дуже хотів, щоб нинішній уряд уникнув якраз проблем і помилок так званої пенсійної реформи 2011 року, коли дискусія точилася лише навколо питань солідарної системи - що робити з пенсійним віком чи стажем. Саме через це тоді пенсійна реформа була дискредитована, а не проведена», - підкреслив урядовець. 

Він вкотре наголосив, що повноцінна пенсійна реформа неможлива без запровадження накопичувального рівня і недержавного пенсійного страхування.  

«Адже відповідно до тієї моделі пенсійної системи, яка записана в чинному законодавстві, солідарна частина займає лише 60% від загального розміру пенсії, 30 % - це накопичувальна система, і 10% - недержавне пенсійне страхування. Тому якщо реформувати лише солідарну систему, це все-одно буде лише 60% від того, що реально може отримувати людина, яка виходить на пенсію», - додав Розенко. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-