Програма  "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття" стартує 30 березня

Програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття" стартує 30 березня

556
Ukrinform
В Укрінформі 30 березня відбудеться прес-конференція і презентація міжнародної гуманітарно-просвітницької програми "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття".

Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

"В рамках програми започатковується проект "Місця масових поховань, пам'ятники і пам'ятні знаки жертвам Голодомору 1932-1933 рр.". Гасло проекту - "Відроджена пам’ять - сильні громади - гідне майбуття!". Метою проекту є створення найповнішого електронного реєстру місць пам'яті жертв Голодомору, а також привернення уваги місцевих органів влади та самоврядування, широких кіл громадськості до збереження і належного вшанування могил жертв геноциду, вчиненого тоталітарним режимом", - наголошують організатори. 

В УІНП закликають громадськість доглянути місця масових поховань, пам'ятники, пам'ятні знаки жертвам трагедії та допомогти у створенні найповнішого електронного реєстру.

Основою для електронної бази даних стали передані УІНП до HREC in Ukraine дані про кілька тисяч пам'ятників та пам'ятних знаків жертвам Голодомору. Подальше наповнення бази відбуватиметься шляхом співпраці з органами державної влади, релігійними організаціями, а головне - місцевими громадами.

Програму ініціює та реалізовуватиме Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) у тісній співпраці з Українським інститутом національної пам’яті, Інститутом історії України НАНУ, Українським науково-освітнім консорціумом вивчення Голодомору (HREC) Канадського інституту українських студій Альбертського університету, за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>