Шокін вдруге просить суд поновити його на посаді генпрокурора

Шокін вдруге просить суд поновити його на посаді генпрокурора

Укрінформ
Колишній генпрокурор Віктор Шокін вже вдруге подав позов до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), в якому вимагає скасувати рішення Президента Петра Порошенка і Верховної Ради про його звільнення.

Про це повідомила Укрінформу працівник прес-служби ВАСУ Галина Гаєвська.

"Шокін вимагає визнати незаконним та скасувати рішення про його звільнення, а також поновити його на посаді генпрокурора. Слухання у справі заплановані на 15:30 10 квітня", - зазначила вона.

Позов було зареєстровано 13 березня поточного року.

Шокін просить визнати незаконною й скасувати постанову ВР від 29 березня 2016 року № 1040-VIII "Про надання згоди на звільнення Президентом України Шокіна Віктора Миколайовича з посади генерального прокурора України", а також визнати незаконним і скасувати Указ Президента України від 3 квітня 2016 року № 124/2016 "Про звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України" зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 269/2016 від 23 червня 2016 року.

Колишній генпрокурор просить поновити його на посаді з урахуванням положень Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" в частині того, що генеральний прокурор, призначений на посаду до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", здійснює повноваження генерального прокурора.

Водночас за інформацією екс-першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, з аналогічним позовом Шокін звертався до ВАСУ ще у грудні 2016 року.

Тоді ВАСУ залишив позов екс-генпрокурора без розгляду, про що 23 грудня 2016 р. виніс відповідну ухвалу. Позов ВАСУ не став розглядати з чисто формальних підстав, оскільки Шокін пропустив встановлений законом строк звернення до суду.

"Цей "промах" може бути легко виправлений, якщо позивач наведе причини пропуску встановленого законом строку звернення до суду, а суд визнає їх поважними. Не можна виключати того, що Шокін повторно звернеться (можливо, він це вже зробив) до ВАСУ з аналогічним позовом", - прогнозував тоді Трепак.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-