Як Києву не потрапити в пастку Москви

Як Києву не потрапити в пастку Москви

Укрінформ
Пускати Юлію Самойлову на Євробачення, чи не пускати… Україні треба знайти адекватну відповідь на провокацію

12 березня, стало відомо про намір Росії відправити на конкурс «Євробачення-2017» Юлію Самойлову – співачку на інвалідному візку. Провокація – відзначили мало не всі відповідальні коментатори. Адже, виступивши 27 червня 2015 року з концертом анексованому Криму і тим самим незаконно перетнувши кордон України, Юлія Самойлова щодо українського законодавство нині перебуває в ситуації, коли їй, як мінімум, можуть заборонити в’їзд, а як максимум – загрожує кримінальна відповідальність, що передбачає позбавлення волі терміном від 1 до 3 років. Очевидно, Москва на щось подібне стосовно Самойлової вже чекає, і готова на міжнародному рівні підняти ґвалт про бездушних укрів, фашистів, хунту, бандерлогів!..

Можна було розраховувати на те, що склад учасників Євробачення – то є виключна компетенція ЄМС – Європейського мовного Союзу (організатора пісенного конкурсу). Тобто, Україна, звісно, може туди поскаржитися, але рішення – не її. Утім, не так сталося, як гадалося. Виконавчий директор ЄМС Йон Ола Санд зробив заяву, в якій переклав відповідальність на українську владу: «Ми хочемо, щоб всі країни брали участь, але це рішення української влади, і ми будемо його поважати». Отже, Україні доведеться самій приймати це складне рішення.

М’яко кажучи, ситуація в яку потрапила Україна не проста, майже як у казці: прямо підеш — коня загубиш, наліво підеш — себе… Якщо українська влада вчинить за законом і заборонить Самойловій в’їзд, то усілякі кісільови відразу скажуть: «Київ настільки ненавидить Москву, що дискримінує людину на інвалідному візку». І слідом одразу «вилізуть» усілякі міжнародні «корисні ідіоти», які не враховуючи жодних обставин – агресії, анексії, внутрішніх законів – будуть діяти згідно своєї «правозахисної інструкції». З іншого боку, пустити – це збурити українське суспільство.

З огляду на це все, Укрінформ підготував добірку пропозицій з Мережі: як вчинити Україні у цій дражливій ситуації, чи варто пускати представницю РФ, порушницю українського законодавства Юлію Самойлову, до України на «Євробачення-2017»?

Антон Геращенко, народний депутат України (фракція «Народний фронт»), радник міністра внутрішніх справ:

Пустити до нашої держави і притягнути до відповідальності

«Пустити Юлію Самойлову в Україну, залучаючи її одночасно до відповідальності за порушення державного кордону… оскільки ми не можемо робити винятків для кого б то не було і заохочувати, таким чином, порушення порядку перетину державного кордону України. Нехай приїжджає, але несе відповідальність за порушення законодавства України. Таке рішення буде оптимальним з різних сторін, так як ми не забороняємо візит російської конкурсантки в Україну, і водночас публічно покажемо на її прикладі, що не збираємося залишати безкарним факти порушення державного кордону України. Думаю, що і наші західні партнери поставляться з розумінням до такого рішення».

Катерина Золотарьова, блогер:

Або нехай виступає по скайпу, або нехай росіяни змінюють учасника

«На мій погляд, наймудріший варіант для виходу з ситуації, що склалася з Євробаченням такий: беручи в розсуд, що у РФ є ще 2 місяці на заміну учасника, ми повинні прямо зараз відправити туди офіційний лист з інформацією, що цій дівчині буде вручена підозра за ст. 331, і їй можуть відмовити у в'їзді. Як варіант - нехай виступає, але по скайпу, наприклад.

Анастасия Даниленко (Рагимова), видавець People.IN:

Треба зробити все, щоб вона не відчувала себе обмеженою в Україні

«Мені здається, що страхи ці перебільшені. Навпаки, приїзд Юлії Самойлової може дати Україні шанс показати себе європейською і толерантною країною. Ставлення до людей з обмеженими можливостями є важливою ознакою цивілізованості. Як до них ставляться в Росії, ми недавно побачили, коли на російському шоу «Хвилина слави» члени журі Володимир Познер і Рената Литвинова назвали учасника-танцюриста з однією ногою «ампутантом», мотивуючи своє голосування проти його подальшої участі в конкурсі тим, що його виступ – заборонений прийом, і порадили причепити другу ногу, щоб не «так очевидно була відсутня». Нехай відчує різницю. І хоча Росія, яка веде проти нас інформаційну війну, все одно знайде до чого причепитися, зате європейці, які будуть стежити за конкурсом, побачать і оцінять нашу великодушність».

Іван Яковина, журналіст:

Варто відразу дуже спокійно і аргументовано сказати Самойловій «ні!»

«Думаю, в РФ Самойлову поки не до кінця використали. Якусь пекельну історію з нею обов'язково замутять. Скажімо, сяк-так домовляться про те, що вона все-таки братиме участь у конкурсі (наприклад, заплативши штраф), але повезуть її - через Херсонську область, з Криму. Це щоб були камери, «журналісти», крики, лайка, «злі прикордонники» і всяке таке. У Ернста (Костянтин Ернст, очільник Першого каналу російського ТБ. АВт.), впевнений, в рукаві є пара заготовок. Таку ситуацію він до кінця відпрацює. Тому, напевно, Україні найкраще відразу дуже спокійно і аргументовано сказати "ні"».

Вадим Трюхан, український дипломат:

Нехай приїде, але нам треба мати холодний розум і «корисних ідіотів» - на прив’язі

«На мою думку, слід допустити цю конкурсантку на територію України на час проведення Євробачення - 2017. Причин декілька: По-перше, конкурс міжнародний, тому таке виключення цілком логічне, адже мова не про турне по Україні, а про міжнародні змагання. По аналогії (хоча й не буквально) це як допуск нев'їздних до США діячів для участі в Генасамблеї ООН у Нью-Йорку; По-друге, росіяни цілком могли призначити для участі й ансамбль «Бурановські бабусі», Кобзона, Джигурду чи ще якогось одіозного персонажа. Натомість вони зробили витончено по-єзуїстськи, спробувавши поставити Україну в глухий кут, щоб скомпрометувати. Дозволити цього зробити не можна в жодному разі. Навпаки. Цей випадок треба використати, щоб показати світу толерантність і мудрість України.

Буде нелегко. До бабки не тре ходити, і так вже це зрозуміло. Провокацій плестимуть навколо неї купу, зокрема використовуючи за великі дерев'яні чи зелені наших доморощених «корисних ідіотів». Проте інакшого виходу немає. Пускати треба і при цьому забезпечити повну толерантність і безпеку. Хрестову ходу (йдеться про минулорічну акцію УПЦ МП. Авт.) спокійно пережили, переживемо і цю непересічну подію».

Антін Мухарський, український шоумен, співак:

Пустіть, але підготуйте зустріч у аеропорту із сотнями покалічених російською армією українських вояків на інвалідних візках

«Інвалід 1-ї групи співачка Юлія Самойлова, що брала участь у концертах в окупованому Криму у 2015 році — найкраща кандидатура для наживки, яку ми можемо заковтнути, не пустивши її в Україну. “Ну ось, подивіться, ми ж казали, — нелюді, фашисти й бандерівці” - взвиють усі федеральні канали. Зчиниться скандал міжнародного масштабу, і, повірте, усі біомаси земні встануть на захист людини з особливими потребами.

Але будьте мудрішими, будьте далекогляднішими. Пустіть... але... Підготуйте зустріч у аеропорту із десятками, сотнями покалічених російською армією українських вояків на інвалідних візках. Хай приїдуть і без гучних заяв і шоу-ефектів створять мовчазний живий коридор для проїзду співачки, а також для журналістів, що її супроводжуватимуть. А перші ряди на Євробаченні віддайте героям, посіченим, побитим, пошматованим російськими снарядами та мінами. І хай дивиться світ на ці наслідки російського великодержавного варварства, що вже сотні років вбиває і калічить, паралельно співаючи пісні про «Аіст на крише — мір на зємлє». І не кажіть після того, що мистецтво не має жодного стосунку до політики».

Дмитро Співак, політик:

Ми повинні продемонструвати, що українське суспільство по-справжньому відкрите, толерантне і милосердне

«Слід прибрати емоції і зробити потужний хід у відповідь, на який ніхто не розраховує. Думаю, ми могли б вчинити «від зворотного», несподівано. Поаплодувати цьому рішенню і запросити цю співачку до нас в гості. Взяти інтерв'ю, розповісти про її життя, висловити нашу позицію з багатьох питань, включаючи Кримське. Продемонструвати «гості», що наше суспільство по-справжньому відкрите, толерантне і милосердне. І що ми готові навіть прощати заблукалих жертв пропаганди. Якщо, звичайно, ця жертва не вбивала наших людей і не підривала наші будинки. Так, саме прощати, тому що цим ми продемонструємо свою силу, мудрість, і відчуття своєї правоти. І цим ми демонструємо всьому світу, що Україна не Росія. Ось це і буде наша перемога! І тоді весь світ побачить справжню Україну!..».

Укрінформ: Намагаючись спровокувати Україну, Росія підставила сама себе

«А ви послухайте Юлію Самойлову, як кажуть, заплющивши очі, тобто, абстрагувавшись від її фізичного стану. Вокальні дані, м’яко кажучи, посередні, пісня – більш ніж прохідна. Шансів у неї - жодних. Тобто ті в Росії, хто посилає на міжнародний конкурс людину зі значними фізичними вадами, безсовісно маючи на меті лише одне, - спровокувати українську сторону, по суті знущаються з беззахисної людини. От на викритті цієї нелюдської, фашистської логіки, може, і варто нам будувати наше висвітлення участі Юлії Самойлової на Євробаченні-2017?»

І на завершення – покрокова інструкція з відсічі на російську провокацію від Олега Кудріна, власкору Укрінформу:

Технологія розумної поведінки після російської провокації з Самойловою на «Євробаченні-2017»

1. Не поспішати з прийняттям рішення (Схоже саме так і йде справа «СБУ вивчить питання про в'їзд в Україну російської учасниці" Євробачення-2017»).

2. Максимально широко, фактологічно і юридично докладно висвітлити обставини справи. Євробачення – резонансна штука, яку в Європі, в світі проковтнуть. Бажано продовжити тему з нещодавнім скандалом Литвинової-Познера, який ілюструє дикість РФ у цьому питанні.

3. Підтримка дискусії в «Євровіжн-інформполі».

4. Відстеження реакції на те, що відбувається самою Самойловою. Додаткові питання від журналістів, як вона зараз оцінює свою поїздку з концертом на окуповані території, в цілому анексію Криму і репресії проти кримських татар. Як ставиться до пісні Джамали «1944». Широке сповіщення про цю реакцію. Або про її відсутність, мовчання, ухилення від відповіді.

5. Кримський фактор – у наявність. Переможець минулого Євробачення Джамала має свою думку з цього приводу. Важливо її вислухати і широко про неї сповістити.

6. Останній етап – у залежності від актуальних слів Самойлової, загального настрою, що складається в інформаційному полі України і Європи (На русгеббельспроп, зрозуміло, начхати) прийняття та оприлюднення рішення. Два варіанти, якісно оформлених юридично: А) При всій повазі до акторської майстерності співачки закон є закон… В'їзд неможливий. Б) З огляду на нинішню позицію Самойлової, клопотання з її приводу від..., високий рівень виконавчої майстерності... Як виняток – в'їзд дозволити.

І не потрібно захоплень з приводу тонкощів і якості саме цієї кремлівської провокації. Досить просто і банально, як прийнято у путінців: «Попереду поставимо жінок і дітей, а наші солдати встануть за ними».

Мирослав Ліскович, Київ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-