Один з Курильських островів назвали на честь Героя України

Один з Курильських островів назвали на честь Героя України

Укрінформ
П'ятьом досі безіменним островам Курильської гряди присвоєно назви, причому один з них іменовано на честь українця генерал-лейтенанта Кузьми Дерев'янка.

Відповідне розпорядження підписав прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв, повідомляє "Громадське" з посиланням на ТАСС.

Саме уродженець Уманщини Кузьма Дерев'янко у 1945 році поставив підпис зі сторони СРСР під актом про капітуляцію Японії  у Другій світовій війні.

7 травня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ про присвоєння Кузьмі Дерев'янку посмертно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за мужність і самовідданість, виявлені у роки Другої світової війни 1939–1945 років, визначні дипломатичні заслуги у повоєнному врегулюванні міждержавних відносин.

Ще один острів названий на честь іншого українця, уродженця Харківщини Олексія Гнечка - командувача Камчатським оборонним районом, під керівництвом якого висаджувалися десанти на Курильські острови.

Як відомо, у Росії та Японії існує територіальний спір через чотири острови Курильської гряди, які після завершення Другої світової війни перейшли під контроль СРСР. Цей спір є головною перешкодою для підписання між РФ і Японією мирного договору, який з часу капітуляції Токіо в 1945 році так і не був укладений.

Територіальна приналежність островів, яким за рішенням уряду РФ 11 лютого присвоєні назви, ніким не заперечується.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-