7 лютого: народний календар і астровісник

7 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Григорія; дослухайтеся до співу синиць і культивуйте у власному серці любов

Сьогодні Григорія Богослова, одного з Отців церкви, сподвижника і близького друга Василія Великого. Був одним із найосвіченіших людей свого часу. Григорій мав м’який, делікатний характер, понад усе цінував тишу і не виносив публічності. У житті, на відміну від св. Василія, був дуже непрактичний. Утім, після смерті друга, коли постала загроза аріанської єресі, він надзвичайно активно включився у боротьбу. Впродовж деякого часу був архієпископом Константинополя. Святий залишив по собі чималу духовну спадщину: 243 послання, 507 духовних віршів і 45 проповідей. Богослов’я не було для нього теоретичною дисципліною – воно було його молитвою, складовою самого життя, тому цілком доречно, що його прозвали Богословом. Лише троє християнських святих удостоїлись такої честі: апостол Іоанн Богослов, св. Симеон Новий Богослов і св. Григорій. Мощі святого зберігаються в Патріаршому Соборі Святого Георгія (Юра) в Стамбулі.

В народному календарі цей день був особливий: за ним передбачали погоду на наступний рік. Вважалося, якою буде погода на Григорія, такою буде й перша половина наступної зими. Якщо цього дня падатиме сніг, то зима буде пізньою й не дуже холодною. А ось співу синичок не надто раділи – це віщувало добрячі морози.

Іменинники сьогодні Григорій, Володимир, Віталій.

Сьогодні 12-ий місячний день. Місяць у сузір’ї романтичного Рака, символ дня – серце. Любов, наче квітка, розкриється в кожному людському серці, а янгелики на небесах у захваті застрибають на одній ніжці і задзвенять у срібні дзвіночки… Це, звісно, в ідеалі, а якщо без рожевих окулярів, то сьогодні варто проявляти максимальну дипломатичність, адже, як-не-як, а планета дня – Марс. Дослухайтеся до власного серця, воно підкаже єдино правильне рішення – не забувайте, що  один із козирів Рака – незбагненна інтуїція. Сміливо звертайтеся за допомогою, «стукайте і вам відчинять». Вірогідно, що сказане буде нарешті почуте, зроблене – побачене, добро – відзначене, а лихе – пробачене. І ще: чим би ви сьогодні не займалися – робіть все без поспіху і суєти.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році – 32,2 а найтеплішим у 2004 -  +9,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-