Мер Перемишля досі чекає підтвердження СБУ, що більше не нон грата

Мер Перемишля досі чекає підтвердження СБУ, що більше не нон грата

1210
Ukrinform
Мер Перемишля Роберт Хома поки що не отримав жодного офіційного повідомлення про те, що йому скасовано заборону на в’їзд в Україну.

Про це він заявив під час прес-конференції у Перемишлі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“До цього часу я не отримав офіційно жодної письмової інформації про відміну мені заборони на в’їзд в Україну. Час, який минає, на жаль, переконує мене в тому, що це може відбутися в невизначеному майбутньому або ніколи”,- заявив Хома.

Водночас він підкреслив, що враховуючи велике значення цього рішення для українсько-польських відносин, це “повинно відбутися якомога швидше”.

Попри те, що справу він не вважає завершеною, Хома не здійснюватиме подальших кроків щодо з’ясування ситуації.

“Я хотів би, аби справа заборони мені на в’їзд в Україну не була причиною непорозумінь між нашими народами, а стала кроком до кращого розуміння намірів й очікувань, а також формування нормальних відносин між Польщею та Україною”,- наголосив Хома.

Мер Перемишля подякував органам польської влади – уряду, парламенту, місцевим органам влади Польщі за підтримку у ситуації, що склалася навколо нього.Він також підкреслив, що для нього не до кінця зрозумілими є заяви української сторони, зокрема посла України в Польщі Андрія Дещиці і речниці СБУ Олени Гітлянської.

За його словами, “технічна помилка” щодо заборони на в’їзд, про що говорив Дещиця, “на рівні добросусідських відносин і співпраці не повинна траплятися”.Також Хома вважає “незрозумілим” пояснення Гітлянської про те, що він “офіційно засудив антиукраїнські марші в Перемишлі”.

“Так, я сказав, що атака на релігійну процесію, яка мала місце в червні 2016 року, і вигук під час маршу перемишльських та львівських орлят, що мав ознаки підбурювання до ненависті на національному грунті, були неприпустимими”,- підкреслив Хома. Однак, як наголосив Хома, марш жертв Волинської різанини і марш Перемишльських та Львівських орлят “не були спрямовані проти українців”.

“Тому, я не вважаю, що моя участь в них і мій патронат вимагає якихось пояснень і виправдовувань, також і в майбутньому”,- наголосив він.

Хома підкреслив, що ніколи не погодиться на прославляння в Перемишлі ОУН і УПА, а також пропагування їхньої ідеології.

“Якщо ця моя позиція сприймається як антиукраїнська діяльність, то це означає абсолютне нерозуміння моїх намірів”, - констатував мер.

Нагадаємо, 17 січня мер Перемишля не зміг в’їхати в Україну. На кордоні його було поінформовано про те, шо він є персоною нон-грата в Україні. Польща надіслала ноту протесту Україні з цього приводу. Згодом, 26 січня посол України в Польщі Дещиця повідомив, що заборону скасовано.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-