Працівники Бібліотеки української літератури в Москві виступили з заявою

Працівники Бібліотеки української літератури в Москві виступили з заявою

14068
Ukrinform
Співробітники Бібліотеки української літератури в Москві категорично проти позову на 2,4 млн рублів, поданого новим керівництвом БУЛ до тимчасово усуненого директора Наталії Шаріної. Співробітники також побоюються за долю установи, що відбуваються в ньому змін.

Про це йдеться в заяві співробітників Бібліотеки, яка є в розпорядженні Укрінформу.

"Ми здивувалися, дізнавшись з новин про позов від імені Бібліотеки української літератури в Москві до Шаріної Наталії Григорівні "про відшкодування шкоди", а також самою спробою позивача подати бібліотеку у цьому зв'язку "потерпілою". Ми рішуче протестуємо проти того, щоб від імені бібліотеки робилися заяви особами, які не мають ні найменшого стосункуя до бібліотечної справи. На наш погляд, претензії, що пред'являються позивачем до Шаріної, є цинічні й аморальні, вони ганьблять і бібліотеку, і місто, і країну», - сказано в заяві.

У ньому також уточнюється, що «за рік керування бібліотекою нинішній тимчасово призначений директор Відінєєва Наталія Андріївна, на жаль, не зробила жодного кроку з розвитку та збереженню бібліотеки... не заслужила поваги у співробітників бібліотеки з причини свого непрофесіоналізму, далекого від елементарних етичних норм поведінки, не сумісних зі статусом керівника установи культури».

Співробітники Бібліотеки, які підписали заяву, бачать у всьому цьому «цілеспрямований, послідовно, крок за кроком здійснюваний підрив діяльності державного закладу», єдиної на всю Росії бібліотеки української літератури.

На закінчення заяви співробітники висловлюють повну довіру Наталії Шаріній, яка знаходиться в Москві під домашнім арештом, яку вони називають «Бібліотекарем з великої літери, бібліотекарем за покликанням».

Раніше адвокат Шаріної, керівник Команди "29" Іван Павлов повідомив російським ЗМІ, що БУЛ в особі її нового керівника заявила цивільний позов до усуненого директора на 2,4 млн рублів, після чого співробітники Бібліотеки і порахували потрібним виступити зі своєю заявою. Це Крикуненко В. Р., зав відділом українознавства, культурно-просвітницьких програм, ветеран праці; Мунтян Т. Р., зав. відділом комплектування бібліотечного фонду; Мурашов С. Л., бібліотекар відділу опрацювання літератури; Расаденкова О. В., заввідділом зберігання і видачі бібліотечного фонду, ветеран праці.

Як повідомлялося, правоохоронні органи РФ 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директор Наталія Шаріна була затримана. Стосовно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності). 5 квітня директору бібліотеки було пред'явлено ще одне звинувачення в розтраті (ч. 4 ст. 160 КК РФ). За словами адвоката Івана Павлова, висунення другого звинувачення було для підстраховки, через невпевність у вагомості першого.

2 листопада Міщанський суд Москви почав розглядати кримінальну справу директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної по суті.

Книжковий фонд Бібліотеки української літератури (БУЛ) передадуть Центру слов'янських культур, який створюється на базі Бібліотеки іноземної літератури ім. М. І. Рудоміно ("Іноземка"), про що попередньо йшлося ще в липні 2016 року.

Повністю заяву співробітників БУЛ - на сайті Укрінформу

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>