"Веселе" ProZorro: Суми хотіли купити "дружню" мавпу і двох змій

Скрін
Укрінформ
Під час моніторингу публічних закупівель у системі Prozorro за минулий рік, окрім порушень, було виявлено так звані «абсурдні закупівлі», замовлення яких може бути свідченням нераціонального використання коштів платників податків.

Про такі випадки і алгоритм дій у разі виявлення подібних закупівель розповів в ефірі Громадського аналітик Transparency International Україна Віктор Нестуля. 

Зокрема, Сумська міська рада намагалась «закупити» мавпу-капуцина за 44800 гривень і плазунів на 5200 гривень.

В Оголошенні про проведення закупівлі через систему допорогових електронних закупівель об’єктом вказуються: "Мавпа (Біловуха ігрунка або Бурий капуцин) – 1 шт. Особа вольєрного утримання, віком 4-5 місяців, добре піддається навчанню, ручна, дружня до інших домашніх тварин, доглянута, пройшла вакцинацію і ветеринарний контроль та має усі підтверджуючі документи" й "Плазуни (Королівська або Молочна змія) -2 шт. Вирощена в неволі особина, привчена до рук, від 1 м довжиною, пройшла ветеринарний контроль та має усі підтверджуючі документи".

"У них не вийшло, ніхто не подав пропозицій, але у нас одразу виникло питання – а навіщо вам капуцин. Це, звісно, весело, до тих пір, поки ми не подумаємо, що це – наші з вами гроші, гроші платників податків", – сказав він.

У випадку виявлення подібних абсурдних закупівель Нестуля рекомендує залишити відгук на моніторинговому порталі DoZorro, де також є чіткі інструкції до яких органів служб можна звернутись у подібних випадках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-