Суд знову розглядає клопотання про арешт Курченка - 03.01.2017 15:07 — Новини Укрінформ
Суд знову розглядає клопотання про арешт Курченка

Суд знову розглядає клопотання про арешт Курченка

1177
Ukrinform
Печерський районний суд Києва розглядає сьогодні клопотання ГПУ про обрання запобіжного заходу власнику "Східно-європейської паливно-енергетичної компанії" (CЄПЕК) Сергію Курченку, якого підозрюють у вчинені тяжких злочинів в банківській сфері та паливно-енергетичному секторі.

Прокурор у справі Курченка Адріан Лупу в ефірі телеканалу "112" зазначив, що позиція Генеральної прокуратури є обгрунтованою і сильною, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми будемо завжди наполягати на тому, щоби у разі, якщо особа ухиляється від органів слідства, повинні вживатися заходи процесуального характеру для того, щоби зробити все можливе для забезпечення виконання завдань кримінального провадження, в тому числі шляхом надання процесуальних документів, які дозволять подальше затримання, арешт... даної особи, клопотання щодо якої розглядається", - сказав прокурор.

Лупу нагадав, що Сергій Курченко підозрюється у вчиненні низки злочинів, зокрема у створенні та участі в злочинній організації, а також вчиненні у складі вказаної злочинної організації тяжких та особливо тяжких злочинів, в тому числі у паливно-енергетичному секторі, в банківській сфері. 

Водночас адвокат Курченка Юрій Сухов зазначив, що клопотання прокуратура подала в суд в порушення вимог кримінально-процесуального закону. Вона мала спочатку надати його стороні захисту, яка мала розписатися в отриманні цього клопотання, цю розписку вони мали додати до клопотання, і лише після цього суд мав взяти до розгляду клопотання. 

"Ми це клопотання навіть не отримали, а вже засідання було призначене. Це порушення закону. Безумовно, це певною мірою свідчить про те, що суддя, умовно кажучи, допомагає прокуратурі розглянути все ж таки це клопотання", - сказав Сухов. 

Адвокат також додав, що не бачить нових підстав та обставин у справі Курчекна. 

"Ми поки що не бачимо підстав когось допитувати, оскільки, прочитавши клопотання, ми не бачимо нових обставин і нових доказів, які б виникли з моменту попереднього арешту. Попередній арешт був обраний за відсутності захисників 10 травня. Апеляційний суд скасував це рішення, і клопотання, яке зараз подано, жодною літерою не відрізняється від попереднього клопотання. Навіщо це робить прокуратура, я не знаю", - зазначив він. 

Як повідомлялося, 28 грудня апеляційний суд Києва скасував дозвіл на затримання і арешт Курченка.

22 березня 2016 року Генпрокуратура оголосила українському олігарху-втікачу Сергію Курченку підозру за вчинення злочинів у банківській сфері.

Раніше ГПУ оголосила підозру Курченку у справі розкрадання майна державного підприємства ПАТ "Укргазвидобування".

У травні суд за клопотанням старшого слідчого Генпрокуратури арештував майно Сергія Курченка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>