2 січня: народний календар і астровісник

2 січня: народний календар і астровісник

2161
Укрінформ
Сьогодні Ігнатія Богоносця; кури мають нестися, ви – навчитися літати. Або плавати

Сьогодні день пам’яті Священномученика Ігнатія Богоносця, єпископа Антіохійського, котрий жив у 1-2 століттях, учня Іоанна Богослова. Надзвичайно цікавий обряд, пов’язаний з цим святом існує в Сербії. Його називають «курячим різдвом». Рано-вранці першою встає господиня й іде на господарський двір. Там вона збирає навколо себе всю живність: курей, гусей, качок, індиків, свиней, овець, корів тощо й годує їх їжею, приготованою ще на Варвари (17 грудня). Перший, хто зайде цього дня на гостину (бажано, аби це був молодий гожий чоловік), проголошувався «курячим помазаником». Його садовили на височезну, набиту гусячим пір’ям подушку, аби він «ніс яйця». В руки дають чималого гарбуза, якого гість мусить розбити (добре, що хоч не головою). Насіння має розлетітися по всій хаті, аби курчат по весні вилупилося чим більше. Після цього гостя добряче пригощають гарячою ракією – сербським аналогом бренді. Але той чоловік має дуже сумирно сидіти, пам’ятаючи про бісових курок з їхніми яйцями. Якщо птиця наступного року й дійсно гарно нестиметься, то чоловіка знову запросять на роль «курячого помазаника», а якщо ні, то й ні. А наші пращури цього дня казали: «Новий рік – до весни відлік», «Сонце блищить, а мороз тріщить». Жінки цього дня пекли обрядове печиво, а дівчата, зібравшись на посиденьки, виготовляли Різдвяно-новорічні прикраси – «павуків» та «їжаків», яких підвішували на конячій волосині до сволока (хто зараз знає, що таке сволок?). Вони мали висіти від Різдва до Водохреща.

Іменини сьогодні у Гната, Таїсії та Данила.

Сьогодні пятий місячний день. Місяць у Рибах, символ дня – казковий і загадковий Єдиноріг. Приготуйтеся до алхімії душі. День потужної творчої енергії, якою, втім, потрібно вміло управляти. Майже як Гаррі Потер чарівною паличкою. В іншому випадку ризикуєте перетворитися на закутого в залізну бочку невдаху-експериментатора, якого кинули до Ніагарського водоспаду. Спостерігати з берега чудово, але спробуйте лишень опинитися всередині! Також сьогодні чудовий день для виявлення емоцій і почуттів. Беззастережно освідчуйтеся в коханні, даруйте квіти, усмішки, будьте швидкими на співчуття і підтримку ближнього.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1943 році – 21,8, а найтеплішим у 2007 -  +6,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-