У в'язницях по світу знаходяться майже 350 журналістів, ще 52 - заручники

У в'язницях по світу знаходяться майже 350 журналістів, ще 52 - заручники

Укрінформ
Кількість журналістів, кинутих за грати, досягла наразі 348 осіб, ще 52 утримуються як заручники.

Про це йдеться в звіті «Репортерів без кордонів», опублікованому 13 грудня.

«В цілому 348 журналістів по всьому світу перебувають в ув'язненні - на 6% більше, ніж в цей же час рік тому», -  говориться в першій частині звіту. Другу передбачається оприлюднити 19 грудня.

Найсерйозніша ситуація склалася в Туреччині, де число ув'язнених представників ЗМІ підскочило на 22% на хвилі переслідувань після невдалої спроби путчу в липні і перевищує 100 осіб. «Репортери» зазначають прагнення влади, президента Реджепа Ердогана присікти будь-які спроби критики в його адресу.

Услід за Туреччиною найбільш неблагополучними з цієї точки зору є Китай, Іран і Єгипет.

«Переслідування журналістів по всьому світу зростають шокуючими темпами», - говорить генеральний секретар «Репортерів» Крістоф Делуар. 

У відповідь на постійно зростаючу небезпеку для працівників ЗМІ «Репортери без кордонів» закликають до створення посади «спеціального представника з питань безпеки журналістів» безпосередньо при офісі генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй.

В той же час організація висловила серйозну занепокоєність тим, що сьогодні 52 журналісти утримуються в заручниках. Усі вони - в конфліктних зонах Близького Сходу. Лише у руках ІДІЛ опинився 21 представник ЗМІ.

Як відомо, кореспондент Укрінформу Роман Сущенко незаконно утримується в московському СІЗО «Лефортово». Формально він не входить до списку, складений «Репортерами». Проте Україна вважає його політичним заручником.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-