Марш мільйона. Як це було
Три роки тому у Києві пройшов «Марш мільйона» — третє Всенародне Віче Революції Гідності
Лонгрід 08.12.2016 13:02 2176
Цього дня 2013 року відбувся Марш мільйона - один з найвелелюдніших мітингів Революції Гідності. Подія, яка показала, що Україна - єдина, згуртована та готова стояти за свої ідеали до кінця. Віче, яке відбулося 1 грудня – це не одноразова акція.
На заздалегідь оголошене віче на Майдані Незалежності в Києві зібралися, за різними оцінками, кілька сотень тисяч людей. За даними Міністерства внутрішніх справ України, в акціях протесту взяли участь 100 тисяч осіб. За даними опозиції, на центральні вулиці столиці 8 грудня вийшли на мітинг від 500 тисяч до 1 мільйона людей.
Майдан був заповнений вщерть, і це без урахування інших центральних вулиць міста - вулиця Хрещатик, вулиці Інститутська та Михайлівська - також заповнені людьми.
Зі сцени виступали як політичні, так і культурні та духовні діячі. Зокрема Ю. Андрухович зачитав «зверненя 5/12», адресоване як владі, так і опозиції. Було оголошено про намір блокувати урядові будівлі та встановлювати наметові містечка на вулицях урядового кварталу.

Найкраща панорама відкривалася на прикрашеному прапорами і плакатами каркасі новорічної ялинки на Майдані Незалежності.

Опозиція дала тодішньому президенту Януковичу 48 годин для виконання вимог Майдану і пообіцяла блокувати його резиденцію у Межигір’ї.

Біля виходу зі станції метро "Хрещатик " стояли шеренгою загін чоловіків міцної статури в будівельних касках, які  називали себе "загоном самооборони". Також по периметру центр Києва об'їжджали на конях сім чоловіків в козацьких шатах і з прапорами Запорізької Січі.
По завершенні офіційної частини заходу мітингувальники рушили на вулиці урядового кварталу, де створили і побудували кілька блокпостів і барикад, зокрема на вул. Грушевського, Лютеранській, Круглоуніверситетській та перехресті Шовковичної та Богомольця.
Для будівництва барикад використовували лавиці, частини будівельних парканів, бляшані бочки, арматуру, колючий дріт .
Протестувальники заявили, що приберуть барикади тільки у разі виконання їх політичних вимог.
До вечора активісти «Свободи» ручним способом звалили пам'ятник Леніну, розташований на бульварі Шевченка біля Бесарабки. 
Кількасот молодиків зачепили троси на дерева, прив'язали їх до пам'ятника і зрештою звалили його.
На постаменті встановили державний прапор України та червоно-чорний прапор ОУН-УПА. Мітингувальники оточили повалений монумент і співали гімн України.

Після чого активісти розбили повалений пам'ятник молотом. Згодом шматочки Леніна можна було придбати через інтернет  у якості «сувеніру».

До вечора 8 грудня із протестувальників на Майдані Незалежності було сформовано як мінімум 15 загонів цивільної самооборони, які назвали "сотнями".
Фото: Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-