Богдан Гаврилишин став прикладом відданості Україні - Президент

Богдан Гаврилишин став прикладом відданості Україні - Президент

761
Ukrinform
Економіст Богдан Гаврилишин був науковцем світового рівня, він став прикладом справжнього патріотизму та відданості рідній країні.

Про це Президент Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.

"Відійшов у вічність Богдан Гаврилишин – наш великий співвітчизник, учений світового рівня, людина, яка завжди жила з Україною в серці. Богдан Дмитрович став прикладом справжнього патріотизму та відданості рідній країні. Світла та вічна пам’ять", - зазначив Президент.

Він висловив глибокі співчуття рідним, близьким, всім хто знав покійного.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook також висловив співчуття рідним та близьким Богдана Гаврилишина.

«Дізнався сумну новину - сьогодні пішов з життя видатний українець Богдан Гаврилишин. Вдячний за все, що він зробив для України і українців. Щирі співчуття рідним та близьким. Спочивайте з миром, Богдане», - написав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок у 90-річному віці помер професор Богдан Гаврилишин.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у селі Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після - в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips».

Був радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем'єр-міністрів; головою Консультативно-дорадчої ради при президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фонд свого імені в Києві і фундацію «Відродження» в Женеві.

Автор книг «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

За значний внесок у розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>