Пішов з життя видатний український композитор Віталій Кирейко

Пішов з життя видатний український композитор Віталій Кирейко

Укрінформ
Видатний український композитор, музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, член Національної спілки композиторів України Віталій Дмитрович Кирейко помер 19 жовтня на 90 році життя.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

«Віталій Дмитрович залишив значний творчий спадок, який, охоплюючи різноманітні теми і практично всі музичні жанри, став значним явищем в історії національної культури другої половини ХХ - початку ХХІ ст. Віталій Кирейко - автор опер, балетів, ораторій, кантат, симфоній, симфонічних поем, фантазій, численних творів для фортепіано, усіх оркестрових і народних інструментів, понад 100 романсів і хорових творів та інших творів», - йдеться у повідомленні.

Митець виступив новатором на рівні жанрів і відкрив нову сторінку в історії вітчизняного музичного мистецтва, написавши перший в Україні Подвійний концерт для скрипки й віолончелі з оркестром, першу сатиричну оперу-феєрію «Марко в пеклі» та камерно-комічну оперу «Вернісаж на ярмарку».

За довгі роки педагогічної діяльності у Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського Віталій Кирейко виховав плеяду обдарованих музикантів, навчав їх основам професійної композиторської майстерності та формував бездоганний смак.   

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття рідним і близьким покійного, колегам і всій українській громадськості.   

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-