Геращенко пропонує створити Національний парк

Геращенко пропонує створити Національний парк "Холодний Яр"

Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що наступним кроком після реабілітації холодноярських отаманів має бути створення на місці тих подій Національного парку "Холодний Яр".

Про це вона написала у Фейсбуці.

"Це дуже важливо! Апеляційний суд нарешті повністю реабілітував засуджених Совєтами отаманів Холодного Яру. Це важливе рішення з точки зору історичної справедливості. Тепер для черкаської і чигиринської влади справа честі - створити на місці історичних подій Національний парк " Холодний Яр", що сприятиме розвитку туризму в регіоні і вивченню українцями та нашими гостями правдивих і великих сторінок історії України", - написала Геращенко.

Вона зазначила, що реабілітація холодноярських отаманів важлива для неї і в особистісному вимірі як для черкащанки. "Мої родичі жили в Медведівці і Мельниках, моя двоюрідна сестра - з родини братів Чучупак", - зазначила Геращенко.

Водночас вона зауважила, що їй "дуже соромно і гірко", що деякі місцеві чиновники, особливо на районному рівні, в тому числі члени БПП, не просто саботують цю ініціативу, а блокують її, та ще й накручують проти Національного парку місцевих жителів.

"Навіщо місцеві чиновники і депутати всіх мастей місцевих рад це роблять? Відповідь одна - ліс залишається їх угіддями, де можна красти, вирубувати, смітити, перетворюючи його на занедбану територію. Тим часом через таких горе-чиновників і депутатів Україна залишається аутсайдером в Європі по кількості Національних парків і заповідників. Хіба ті, хто нищать Холодний Яр, гідні пам'яті великих отаманів?" - зазначила віце-спікер.

Як повідомляв Укрінформ, Апеляційний суд Київської області 18 жовтня реабілітував холодноярських отаманів, які боролися за незалежність України і загинули під час спроби звільнення з Лук'янівської в'язниці, Ларіона Загороднього, Мефодія Голика-Залізняка, Дениса Гупала, Юрія Дроботківського, козаків Олексія Добровольського, Тимофія Компанійця, Івана Ляшенка, Василя Ткаченка, члена Холодноярського повстанського комітету Григорія Яковенка, Костянтина Здобудь-Волю та Леоніда Мушкета.

Холодноярська Респyбліка проіснувала з 1919 по 1922 роки на землях у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринський район Черкаської області). 2 лютого 1923 року холодноярців, які боролися за незалежність України та проти радянської окупації, засудили до розстрілу. 9 лютого 1923 року о 8.30 у Лук'янівській в'язниці м. Києва засуджені підняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій, під час якого повстанці загинули.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-