Більшість польських роботодавців зацікавлені в українцях - Пєхота

Більшість польських роботодавців зацікавлені в українцях - Пєхота

Укрінформ
Польща зацікавлена в українських працівниках, оскільки в польських фірмах є певний кадровий дефіцит. Загалом, близько 60% польських роботодавців зацікавлені саме в українській робочій силі.

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Підписання Меморандуму про співробітництво між ГО "Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування" та Польсько-українською господарчою палатою" сказав голова Польсько-української господарчої палати, екс-міністр економіки Польщі Яцек Пєхота, повідомляє кореспондент агентства.

"Причиною пошуку працівників в Україні є кадровий дефіцит польських фірм. Біля 60% польських роботодавців дивляться на Україну. А факт, що українців можна брати на роботу на гірших вимогах, є важливим тільки для 20% польських роботодавців", - сказав Пєхота. 

Він зазначив, що польські роботодавці дуже задоволенні українськими працівниками і відмічають, що саме українські працівники розглядають роботу в Польщі на довготерміновий період, а не в якості перехідної країни, з якої далі можна емігрувати до Західної Європи.

Зі слів голови Польсько-української господарчої палати, ще в 2012 році польські роботодавці видали 250 тисяч так званих "посвідок", тобто документів, які дають підставу для роботи в Польщі.

"В той час 52% - це були запрошення для українців. Вже у 2015 таких посвідок було видано біля 800 тисяч з яких понад 77% - запрошення для українських працівників", - зазначив Пєхота.

Він також додав, що не дивлячись на такі статистичні дані, в реальності картина дещо інша. Якщо порівняти кількість таких дозволів на роботу і кількість виданих віз для роботи в Польщі, а саме те, що на 800 тисяч дозволів було видано лише 500 тисяч віз на роботу, то це "говорить про те, що ми маємо ситуацію з ринком фальшивих посвідок".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-