За строковиками зберігається робоче місце і зарплата - ЗСУ

За строковиками зберігається робоче місце і зарплата - ЗСУ

7644
Ukrinform
За військовослужбовцям строкової служби, як і за мобілізованими та контрактниками, зберігається робоче місце та середній заробіток.

Про це повідомляє управління зв'язків з громадськістю Збройних сил України у зв'язку з початкому осіннього призовау до війська.

"За ними (військовослужбовцям строкової служби. - Ред.), як і за мобілізованими та контрактниками, зберігається робоче місце та середній заробіток (відповідні зміни були внесені до ст. 119 Закону України "Кодекс законів про працю України" у 2015 році)", - йдеться у повідомленні.

Водночас при призові громадянам виплачується грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2016 році - 2,9 тис. гривень), що передбачено статтею 21 закону, а порядок виплати визначено постановою КМУ від 12.08.2015 № 587 "Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу".

Законом передбачено, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.

Відпустка військовослужбовцям строкової служби (за весь період проходження військової служби) надається тривалістю 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не раніше, ніж через 3 місяці проходження ними строкової військової служби.

"Військовослужбовці строкової військової служби перебувають на повному державному утриманні. Вони розміщуються в казармах (на кораблях) згідно із Статутом внутрішньої служби Збройних сил України, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу (літньою та зимовою) згідно встановленим норм", - наголошується у повідомленні.

Також за строковиками зберігаються житлові приміщення, які вони займали до призову на військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

При звільненні військовослужбовцям строкової військової служби виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1232 до 1960 грн) залежно від військового звання і посади.

Як повідомляло агентство, сьогодні, 4 жовтня, відповідно до Указу Президента України від 29.03.2016 № 122/2016 розпочався призов громадян України на строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань.

Всього під час призову планується призвати на строкову військову службу 13 тис. 908 осіб. З них до лав Збройних сил України - 7908, Національної гвардії України - 5 тис. осіб, Державної спеціальної служби транспорту - 1 тис. осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>