Президент звільнив суддю Царевич

Президент звільнив суддю Царевич

2623
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко звільнив суддю Печерського райсуду Оксану Царевич, яка переслідувала учасників Автомайдану.

Про це повідомляє прес-служба Президента.

"Президент України Петро Порошенко підписав Указ про звільнення судді Оксани Царевич у зв’язку із порушенням присяги", - йдеться у повідомленні.

Вища рада юстиції, розглянувши дисциплінарну справу, відкриту стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Царевич, прийняла  рішення про внесення подання Президентові про звільнення з посади цієї судді.

Зокрема, у поданні зазначається, що дії судді Царевич при розгляді десяти справ щодо водіїв - учасників акцій протестів в період з листопада 2013 року носять упереджений характер. Сутність таких дій доводить порушення суддею засад правосуддя, зокрема верховенства права, незабезпечення права на справедливий суд, неповагу до прав і свобод людини.

Вища рада юстиції вважає, що зазначені обставини свідчать про недотримання суддею Царевич присяги судді, яка зобов’язує суддю об’єктивно, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-