Реабілітації потребують 20% усіх демобілізованих - Мінсоцполітики

Реабілітації потребують 20% усіх демобілізованих - Мінсоцполітики

863
Ukrinform
Зі 160 тисяч військовослужбовців, які були демобілізовані із зони проведення антитерористичної операції, 20% потребує реабілітації.

Про це на обговоренні проекту Порядку організації психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників АТО та інших категорій населення, що відбулося 28 вересня в Укрінформі, сказав заступник міністра соціальної політики Сергій Устименко.

«На сьогодні вже є 160 тисяч демобілізованих, щонайменше 20% з них - з чіткими травмами, стресами, як психологічними, так і фізичними, тому реабілітація і соціальний аспект реабілітації дуже важливий. Тому що ці люди мають ризик бути відторгнуті соціумом, вони відчувають інше ставлення до себе, очікування як від людей, що побували в зоні військових дій та повернулися додому з певною часткою агресії», - сказав Устименко.

Заступник міністра зазначив, що Україна ще не стикалася з необхідністю проведення настільки масштабної роботи з ресоціалізації та реабілітації стількох категорій громадян. Ця робота потребує не тільки певної кількості фахівців та визначення методології їх роботи, а й розроблення підходів на державному рівні.

За його словами, порядок організації психологічної реабілітації зазначеним категоріям громадян має на меті виробити чіткий алгоритм надання такої допомоги, об'єднати та скоординувати зусилля всіх учасників цього процесу.

Крім того, передбачається врахування різних аспектів психосоціальної допомоги, зокрема і участь жінок у військовому конфлікті, та вирішення проблем, що виникають унаслідок цього. Наприклад, ті проблеми, з якими стикаються жінки-військовослужбовці, а також матері, дружини військових, які повернулися із зони збройного конфлікту. 

Проект порядку надання психологічної реабілітації проводиться за участю ОБСЄ, яка спільно з Мінсоцполітики реалізує в Україні проект «Відповідь на загрози соціальній безпеці в Україні в умовах конфлікту». 

Як зазначив на обговоренні координатор проектів ОБСЄ Вайдотас Верба, ОБСЄ надає підтримку у розробці законодавчих ініціатив, що стосуються соціального захисту та психологічної реабілітації демобілізованих. Зокрема, це розробка концепції державної цільової програми з медичної, психологічної та соціальної реабілітації та адаптації  учасників  АТО на період до 2020 року, а також створення практичних інструментів допомоги широкому колу населення, яке постраждало від збройного конфлікту - навчальних програм та методологічних рекомендацій практичним психологам.

«Команда експертів за підтримки ОБСЄ розробляє навчальні посібники, психологічні курси з реабілітації різних груп населення. Кінцевий продукт охоплюватиме такі питання, як основи конфліктів, основні принципи надання допомоги людям, які постраждали від конфліктів, специфіка роботи з різними групами постраждалих, демобілізованими, військовополоненими тощо», - сказав Верба.

За словами Устименка, відповідний нормативно-правовий акт з порядку надання психосоціальної допомоги та реабілітації буде винесений на розгляд Кабміну. 

"Ми йдемо саме до затвердження державою порядку, який згодом отримає державну підтримку в повному осбязі. І це не тільки безпековий, військовий аспект, але й частина наших внутрішніх реформ, удосконалення нашого законодавства відповідно до європейських норм та стандартів", - сказав Устименко.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-