За відновленням соцдопомоги звернулися 160 тисяч переселенців зі "списку СБУ"

За відновленням соцдопомоги звернулися 160 тисяч переселенців зі "списку СБУ"

1440
Ukrinform
За відновленням соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам до Міністерства соціальної політики звернулося 160 тисяч осіб з 460 тисяч, які втратили можливість отримувати такі соцвиплати.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“У лютому 2016 року СБУ оприлюднила списки 460 тисяч осіб, які значаться у нас в якості переселенців і які жодного разу не перетинали лінію розмежування. Їм були припинені соціальні виплати і наразі із цих 460 тисяч за відновленням соціальної допомоги звернулися 160 тисяч чоловік”, - сказав Рева.

Він наголосив, що особа, яка отримує соціальні виплати як переселенець, може перебувати на непідконтрольних територіях лише 60 днів без втрати права на такі виплати.

„Ніхто не ставить під сумнів питання, що всі громадяни України - і тут, і поза лінією розмежування - мають право на отримання соціальних виплат. Проблема в механізмі реалізації цього права. Наразі в прийнятому Законі про забезпечення прав і свобод ВПО є чітка норма: статус внутрішньо переміщеної особи мають ті, хто залишив місце проживання в силу відомих причин і перебувають на підконтрольній Україні території. Тобто, особа може перебувати на непідконтрольній Україні території, але не більше 60 днів”, - підкреслив Рева.

Він поінформував, що також було викрито за допомогою СБУ сімох працівників міністерства фінансів ЛНР, які значилися як “внутрішньо переміщені особи” й отримували пенсійні виплати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-