У Києві відкрили експозицію до 160-річчя Івана Франка, яка згодом стане музеєм - КМДА

У Києві відкрили експозицію до 160-річчя Івана Франка, яка згодом стане музеєм - КМДА

2435
Ukrinform
У день народження Івана Франка Музей видатних діячів української культури презентував постійну експозицію, присвячену національному генію Івану Франку.

Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.

«Відкриття постійної виставки «Іван Франко і Київ» – це перший крок на шляху до створення музею Івана Франка у Києві», – повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Вона додала, що київська міська влада робить усе можливе для підтримки музеїв, адже збереження національних історичних та культурних надбань є одним із найважливіших завдань сьогодення. Так, за підтримки КМДА для відкриття виставки у Києві вдалося віднайти унікальні експонати, серед яких особисті речі, фотографії та рідкісні видання Великого Каменяра. Загалом колекція майбутнього музею налічує 700 експонатів, зібраних київськими та галицькими науковими установами.

«Від сьогодні кияни та гості нашого міста матимуть можливість дізнатися про безліч цікавих фактів з життя геніального митця, про його плідну співпрацю з найвідомішими діячами України. Переконана, що на шляху до євроінтеграції особливо важливо презентувати не лише українській, а й світовій громадськості самобутність української культури, одним із найвидатніших представників якої є Іван Якович Франко», – наголосила Старостенко.

Зазначимо, наразі у музеях комунальної власності міста відкрито декілька виставок, тривають літературно-мистецькі вечори та лекції, проведено художні читання. Не залишаються осторонь і театри: Київський експериментальний театр «Золоті ворота» презентував прем’єру «Украденого щастя», а Київський академічний драматичний театр на Подолі – прем’єру ліричної драми «Сойчине крило».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>