Кравчук не проти "переселення" пам'ятника Щорсу

Кравчук не проти "переселення" пам'ятника Щорсу

1190
Ukrinform
Якщо робоча група за участю представників Міністерства культури, місцевих органів охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам'яті, представників громадськості доведе цінність пам'ятника Щорсу, його можна залишити, але не обов’язково на вулицях столиці.

Про це перший Президент України Леонід Кравчук сказав на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Я ставлюся до пам'ятника Щорсу, як до всіх інших пам'ятників. Якщо комісія доведе, що він має історичну цінність, то його можна залишити, не обов'язково на вулиці Києва, можливо десь в іншому історичному місці", - сказав Кравчук.

Президент підкреслив: те, що він свого часу позував для створення цього пам’ятника, нічого не означає. Щорса він не вважає найважливішою фігурою під час революції і під час будівництва соціалізму в Україні та за її межами.

"Я - не Щорс. І моє тіло зовсім - не Щорс. А те, що я брав участь разом з художником Лисенком у ліпленні цього пам'ятника, то ще зовсім нічого не означає", - підкреслив він.

Як відомо, в Мінкультури заявили, що для вирішення питання про знесення пам'ятника Щорсу потрібно створити робочу групу за участю представників Мінкультури, місцевих органів охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам'яті, представників громадськості.

Пам'ятник Щорсу по вул. Шевченка в Києві включений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією національного значення як пам'ятник монументального мистецтва постановою уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>