Е-декларації: у ПРООН підтвердили, що зламу системи не було

Е-декларації: у ПРООН підтвердили, що зламу системи не було

1330
Ukrinform
У Програмі розвитку ООН, яка займається разом із Держспецзв'язку усуненням недоліків у системі е-декларування до її повного запуску, переконані, що зламу не було.

Про це йдеться в заяві ПРООН у Фейсбуці.

"Технічні фахівці НАЗК розглянули системні логи і підтвердили нам, що вчора система не була зламана", - наголошується в повідомленні.

У ПРООН підтвердили, що 19 серпня система е-декларацій працювала в тестовому режимі.

"Відповідно до технічних регламентів України, використання програмного забезпечення в тестовому режимі дозволяє користувачам пройти аутентифікацію тестовим ключем електронного підпису і відправити тестову декларацію", - зазначається в заяві.

Фахівці нагадали, що 12 серпня 2016 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України офіційно повідомила, що розробленому програмному комплексу "Єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання державних і муніципальних функцій", в результаті експертних обговорень, не буде виданий сертифікат. Тому програмне забезпечення системи е-декларацій запрацювало 15 серпня 2016 року в тестовому режимі, в очікуванні повної атестації.

Як повідомлялося, в держреєстрі електронних декларацій "сплила" фальшива декларація від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій повідомлялося про отримання ним 20 млн грн від фіктивної  комерційної компанії. Народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник заявили про злам системи.

Розробники системи е-декларування згодом заявили, що було використано тестовий ключ, а про злам системи не йдеться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-