Супрун не знайшла в МОЗ відповідальних за держзакупівлі

Супрун не знайшла в МОЗ відповідальних за держзакупівлі

1858
Ukrinform
У Міністерстві охорони здоров'я за державні закупівлі ліків за цільовими програмами зараз нема з кого питати, бо посада керівника відповідного підрозділу вакантна, а четверо його працівників відсутні на роботі у зв'язку з відпусткою або перебувають на лікарняному.

Про це на брифінгу у вівторок заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вчора увечері і сьогодні наша команда, здебільшого це волонтери, які зараз зі мною працюють, спробувала довідатися, що зараз відбувається із держзакупівлями. Щоб ви розуміли, є управління, яке займається держзакупівлями, воно складається з п'ятьох людей - керівника і чотирьох працівників. Керівника немає - це вакансія, а ці четверо людей або у відпустці, або на лікарняному, і вже давно. Тобто зараз у міністерстві ніхто не займається державними закупівлями", - сказала Супрун.

Вона також повідомила, що разом з командою намагалася з'ясувати про поточний стан закупівель ліків. За словами Супрун, сьогодні їй принесли на підпис 20 довідок на ті ліки, які зараз знаходяться на митниці. Окрім того, є дуже багато наказів і довідок на інші препарати, але вона ще навіть не розібралася, хто їх привіз в Україну - "чи це ПРООН, чи Crown Agents чи хтось інший".

"Зараз у МОЗ наші юристи і люди, які розуміються у тих справах, розбираються з тими документами, щоб я могла підписати. Але зараз стан закупівель на дуже низькому рівні", - констатувала вона.

Відповідаючи на запитання щодо кроків по виправленню ситуації, Супрун зазначила, що насамперед підрозділ буде наповнено людьми, які можуть працювати, на посаду керівника буде оголошено конкурс, а поки що буде призначено виконувача обов'язків керівника.

"У МОЗ є людина, яка досить добре розуміється на цьому, вона працювала з колишнім заступником міністра Ігорем Перегінцем, думаємо, що ця людина зможе працювати. А в інших аспектах я буду сама розбиратися із своїми юристами і з громадськими активістами та волонтерами, які хочуть допомогти", - зазначила в. о. міністра.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-