"Азов" шукає в своїх лавах російського диверсанта

"Азов" шукає в своїх лавах російського диверсанта

1884
Ukrinform
У полку "Азов" перевіряють інформацію російського телеканалу про  російського диверсанта, законспірованого в лави українських добровольців. Йдеться про морського піхотинця Олексія Філіпова (позивний "Фог"), який півтора року служив у полку, але при цьому поставляв до Росії інформацію, вів диверсійно-підривну діяльність проти українського народу і ліквідовував активних членів "Азова".

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у прес-службі "Азова".

"У нас йде внутрішня перевірка даної інформації. Більше ми поки що нічого сказати не можемо", - уточнили у прес-службі.

Воно і не дивно, дуже вже заплутана історія.

Свою версію подвійного перебіжчика Філіппова з великою часткою похвали і самовдоволення виклав у Фейсбуці росіянин і апологет проекту "Новоросія" Олександр Жучковський.

За його словами, співробітник Спеціального загону швидкого реагування (СЗШР) у Владивостоці Олексій Філіпов приєднався до бойових дій на Донбасі наприкінці 2014 року.

"Закидання Філіпова було здійснено наприкінці січня 2015-го, він перетнув кордон РФ з Сумською областю України і заявив про себе, як про добровольця, який перейшов на бік України для боротьби зі "злочинною російською владою". Головним завданням Олексія був збір і передача у ДНР інформації про батальйони, (зокрема про "Азов", де він "служив"), відомостей про їх фінансування і поставки, постачання з-за кордону для ЗСУ техніки і озброєнь, про переміщення і дислокацію сил і засобів противника тощо. Будучи в першій половині 2015 р. в районі проведення АТО Олексій мав відношення до ліквідації деяких активних членів "Азова", - пише Жучковський.

У травні Філіпов повернувся з України до рідного Владивостока, де його і виявили телевізійники, зробивши матеріал під назвою "Зрадив, але покаявся". І ось тут був сюрприз з "ДНР". Звідти повідомили, що Філіпов - зовсім не зрадник і не націоналіст, а "агент під прикриттям", який, за словами Жучковського, приніс чимало користі силам Новоросії.

Як "доказ" корисності Філіпова наводиться одна з письмових довідок січня цього року про ситуацію всередині полку "Азов".

Треба сказати, більшість користувачів соцмережі з сумнівом поставилася до розповіді Жучковського про новоявленого "Штірліца".

"Агентурна робота передбачає нерозголошення імен тривалий час після закінчення роботи, а тут просто і імена, і де був, і чим займався, і яку інформацію надавав... І де на даний час знаходиться, і які плани на майбутнє. Смішно))", - написав один з користувачів.

А багато хто побачив у розповіді Жучковського провокацію щодо Філіпова, який неодноразово ставав героєм телесюжетів українських телеканалів.

Як би там не було, азовцям, колишнім однополчанам "Фога", треба добре попрацювати, щоб відокремити правду від брехні і дійти висновків: чи варто довіряти кожному, хто заявляє про готовність воювати за Україну зі зброєю в руках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>