ФСБшники "накручували" голоси за петиції на сайті Порошенка

ФСБшники "накручували" голоси за петиції на сайті Порошенка

1631
Ukrinform
Служба безпеки України викрила механізм штучного накручення голосів при поданні петицій Президенту України, який створено російськими спецслужбами для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні.

Про це заявили у прес-службі СБУ.

"Зокрема, увагу оперативників спецслужби привернула петиція щодо запровадження на території Харківщини "особливого регіону розвитку "Слобожанщина", подана одним із членів колишньої компартії України. Як з’ясували співробітники СБУ спільно з працівниками ІТ-відділу Адміністрації Президента, "накрутка" голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо", - йдеться в повідомленні.

Станом на 10 травня за петицію було віддано близько 45 тисяч голосів, з яких 20 тисяч було одразу видалено, як такі, що повністю відносяться до "ботів". Із 25 000 підписів, що залишилися, лише 30 відсотків – реальні користувачі інтернету, решта 70% - викликають обгрунтовану підозру на предмет автентичності та мають ознаки "ботів".

У рамках кримінального провадження оперативники спецслужби також виявили факти надання послуг "голосування" з боку SMM- та SEO-компаній, які використовують власний ресурс фейкових акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньок. За попередніми даними, вартість їх послуг становить 7-10 гривень за голос, зазначили в СБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-