Хабарі в медицині все одно будуть, доки її не реформують - Бекешкіна

Хабарі в медицині все одно будуть, доки її не реформують - Бекешкіна

3514
Ukrinform
Гучне затримання за хабарництво заступника міністра охорони здоров'я не змінить ситуації у медицині, а люди продовжуватимуть платити за операції, поки не буде реформовано систему охорони здоров'я.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Ми всі чудово знаємо, що медицина у нас уже давно платна. Слава богу, що у нас все ж таки безкоштовно лікують і оперують бідних і тих пенсіонерів, з яких нема чого взяти. Але хто може платити - платять. Тому поки не буде реформи в медицині, все буде продовжуватися. Інша річ, що цим користуються керівники тих, хто оперує, - вони теж хочуть мати свій зиск за те, що покривають нинішню систему. Тож треба змінювати систему", - сказала Бекешкіна.

Вона зауважила, що безкоштовні медицина і освіта закладені у Конституцію, хоча насправді у нас давно вже фактично вся медицина платна, а освіта лише частково безкоштовна, причому цілком легально, тому що "ніде нема в Конституції, що можливі платні навчальні заклади чи контрактна форма навчання, але це є легально, а нелегально теж є багато чого".

На переконання Бекешкіної, у системі охорони здоров'я треба відмовлятися від принципу фінансування ліжко-місця і переходити на фінансування медичних послуг. Окрім того, у Конституцію слід вносити відповідні зміни і встановлювати мінімальний набір медичних послуг, які повинні бути безкоштовними, а решта платними.

"Але цього не роблять, тому що бояться, що одразу, як на тарифи, знайдуться свої Ляшки, Тимошенки, які збурять людей. Тому поки що так, паліативно, - кого схопили, того схопили", - констатувала експерт.

Бекешкіна зазначила, що у громадській думці корупція вже давно тема номер один, а переконання, що з нею не борються, теж загалом є домінантним. "Тому ці арешти - це однозначно боротьба з корупцією, адже треба щось робити. Інша річ, наскільки це послідовно, наскільки вибірково, наскільки це справді призведе до радикальної зміни ситуації і в медицині, і в державних закупівлях, і в державному управлінні і всюди", - зауважила експерт.

На її думку, необхідно також вирішувати питання із зарплатами медпрацівників, бо людина після семи років доволі складного навчання не повинна отримувати 2,5 -3 тис. грн.

"У мене не піднялася б рука карати хірурга, якому заплатили кілька тисяч за операцію ті, хто може заплатити, тому що я знаю, що тих, хто не може, все одно прооперують. Треба міняти систему. А міняти систему зовсім невигідно керівництву охорони здоров'я, бо вони вже давно не живуть на зарплату", - резюмувала директор фонду "Демініціативи".

Як повідомляв Укрінформ, слідчим управлінням прокуратури міста Києва спільно зі співробітниками ГУБКОЗ СБ України затримано у п'ятницю вночі "на гарячому" заступника міністра охорони здоров'я України Романа Василишина.

Встановлено, що вказаний посадовець створив систему поборів з практикуючих лікарів за надання їм можливості в подальшому здійснювати належним чином свої функціональні обов'язки, зокрема проводити операції в Олександрівській лікарні Києва.

Заступника міністра та його спільника затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України.

Тривають першочергові слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення вказаним особам про підозру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-