Справа айдарівця «Баті»: Генпрокуратура виклала свої докази

Справа айдарівця «Баті»: Генпрокуратура виклала свої докази

1790
Ukrinform
Обраний Валентину Лихоліту запобіжний захід грунтується на доказах, отриманих під час судових засідань у інших справах щодо подій не тільки 2014, а й 2015 років.

Про це повідомляє Головна військова прокуратура.

1. Свідченнями підозрюваного 1, який зазначив, що ввечері 30.07.2014 за командою «Баті» - Лихоліта був вишикуваний особовий склад батальйону «Айдар», поруч стояв «Рубіж» - Радченко. При цьому «Батя» - Лихоліт сказав, що необхідно поїхати на зачистку до міста Сєверодонецьк. У подальшому «Рубіж» Радченка з бажаючих відібрав близько 10 осіб. Дані особи поїхали до Сєверодонецька, а саме до офісу депутата Сєверодонецької міської ради громадянина С. В кабінеті громадянина С. «Батя» - Лихоліт разом з «Рубіжом» - Радченком обговорювали деталі нападів на домоволодіння мера міста та його двох заступників.

Під час здійснення нападів з 30 липня - 1 серпня 2014 року на вказані домоволодіння «Рубіж» Радченка знаходився неподалік безпосередніх виконавців нападів, контролював та координував дії останніх.

Вранці 01.08.2014 на капоті одного з автомобілів в ангарі за місцем базування батальйону «Айдар» («висота») були розкладені грошові кошти, здобуті в ході нападів, більше 10 рівних частин, а також речі, якими заволоділи нападники. Боєць батальйону «Айдар» привіз на «висоту» «Батю»-Лихоліта, а бійці, які були присутні в ангарі, доповіли «Баті»-Лихоліту про події, що мали місце вночі. Після цього «Батя»-Лихоліт наказав кошти поділити між собою, а майно «роздерибанити». «Батя»-Лихоліт отримав таку ж частку, як і інші.

2. Показаннями свідка 2, який повідомив, що в подальшому на автомобілі марки «Subaru Outback», який був викрадений у ході здійсненого нападу, він возив «Батю»-Лихоліта за вказівкою останнього. В січні  2015 за наказом «Баті»-Лихоліта даний транспортний засіб він передав гр. А., в якого той був вилучений. Свідок зазначив, що троє потерпілих утримувались у підвальному приміщенні ковбасного цеху в селі Половинкине Старобільського району Луганської області. «Рубіж»-Радченко неодноразово проводив допити цих осіб. Одного разу, одразу після допиту, «Рубіж» - Радченко повідомив 2-Ш, що щойно допитував громадянина К (потерпілий). Також одного разу за наказом «Баті» - Лихоліта свідок 2-Ш вивозив громадянина К (потерпілого) до річки, щоб останній мав змогу помитись.

3. Показаннями потерпілого 3, який зазначив, що у період перебування в полоні чув позивні "Батя" і "Комбат".

4. Показаннями свідка 4, який повідомив про протиправні дії Радченка відносно працівників міліції, а саме погрози вбивством з використанням ручної гранати.

5. Показаннями свідка 5, який зазначає, що постійно до бази батальйону «Айдар» в селі Половинкине під керівництвом Лихоліта бійці приганяли автомобілі, які безпідставно відбирали у громадян.

6. Показаннями свідка 6, який повідомив, що Лихоліт пропонував йому вбити двох військовослужбовців з числа батальйону «Айдар» в обмін на допомогу в отриманні українського громадянства.

7. Показаннями підозрюваних 7 та 8, які також вказують на те, що вчиняли інкриміновані їм органом досудового розслідування протиправні дії саме за вказівкою Радченка та Лихоліта.

8. Показаннями підозрюваного 9, який вказує на існування озброєної банди, керівниками якої були Радченко та Лихоліт, та підтверджує, що також брав участь у нападах, які вчиняла ця банда.

9. Показаннями свідка 10 від 11.12.201, який зазначив, що через декілька днів після вчинення злочину працівники міліції вилучили відеозапис з території домоволодіння, де відбувався напад банди, та продемонстрували йому (свідку10). При цьому він упізнав серед нападників бійця батальйону «Айдар».

10. Показаннями потерпілого 11, який повідомив, що «Батя»-Лихоліт розмовляв по мобільному телефону з ним в момент нападу на його домоволодіння. Під час розмови «Батя»-Лихоліт повідомив потерпілому, що якщо він хоче повернути власний транспортний засіб марки "Lexus RX 450", йому необхідно приїхати на базу батальйону «Айдар».

Також потерпілий неодноразово спілкувався з «Батею»-Лихолітом за допомогою мобільного зв’язку щодо повернення йому мисливської зброї та документів, які були викрадені під час нападу 23.08.2014. «Батя» -Лихоліт обіцяв допомогти з поверненням вищевказаних речей, якщо потерпілий допоможе із фінансуванням його передвиборчої кампанії щодо виборів народних депутатів до Верховної Ради України, яка відбувалась у вересні – жовтні 2014 року.

Як повідомляв Укрінформ, представники добровольчих батальйонів та народні депутати продовжують блокувати Печерський райсуд Києва, щоб не дозволити вивести із суду затриманого 1 липня Лихоліта. Біля приміщення суду перебувають близько 50 представників добровольчих батальйонів (як у камуфляжній формі, так і в цивільному одязі) з надписами "Азов", "Айдар", "Донбас". Крім того, виїзд із боку центрального входу до Печерського райсуду заблокований чорним позашляховиком з наклейкою "Донбас". Представники поліції та Національної гвардії охороняють будівлю суду.

Після обрання бійцю батальйону "Айдар" Валентину Лихоліту вчора запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 28 серпня активісти не дозволили силовикам вивести його із зали Печерського суду. Лихоліта та Ігоря Радченка підозрюють в організації банди та розбійних нападах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>