Мін'юст: Половина міждержавних скарг у Євросуді - на Росію

Мін'юст: Половина міждержавних скарг у Євросуді - на Росію

1331
Ukrinform
Міністерство юстиції наразі вже подало до Європейського суду з прав людини 4 міждержавні скарги проти Російської Федерації.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявила перший заступник міністра Наталія Севостьянова.

«За всю історію було тільки 16 міждержавних скарг у Європейському суді, ми вже подали 5, але одну об'єднали з індивідуальною, тож активних є 4. Тому ми майже лідери ЄСПЛ по міждержавним скаргам. Але майже всі останні заяви якраз стосуються РФ - 3 грузинські скарги, наші», - сказала вона.

Так, за її словами, перший позов, який охоплював і події в Криму та на Донбасі, подано ще у 2014 році. Заступник міністра зауважила, що в лютому цього року Європейський суд роз'єднав скаргу на дві частини - окремо по Криму й по Донецькій та Луганській областях.

Севостьянова розповіла, що ця заява має статус пріоритетної й, оскільки містить матеріали з АТО під грифом «Секретно», тож суд засекретив її.

Крім того, вона заявила, що попередня сума збитків у позові становить більше 1 трлн гривень, але буде уточнюватися вже після фактичного завершення розгляду справи.

«Мова не йде ні про яку компенсацію за втрачене, це одна із наших принципових позицій. Ми вимагаємо деокупацію Криму, повернення нашого майна й грошову компенсацію за те, що не могли користуватися цим майном певний період», - пояснила заступник міністра.

Крім того, за її даними, до ЄСПЛ Україна подала заяви проти РФ щодо намагання Росії влітку 2014 року вивезти з України дітей-сиріт з Донбасу та щодо подій російської агресії в Криму й на Сході держави у 2015 році.

Водночас вона зазначила, що Мін'юст подав також до Європейського суду й позов проти РФ у зв'язку з протиправним поводженням окупаційної російської влади із сином народного депутата, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсером, проте згодом адвокати подали окрему індивідуальну скаргу з цього питання й наша держава приєдналася до неї як третя сторона.

Разом з тим, Севостьянова не змогла назвати приблизної дати завершення розгляду вказаних справ, оскільки всі вони є дуже об'ємними. Зокрема, вона навела приклад Грузії, яка подала заяву до ЄСПЛ проти РФ ще у 2008 році, а рішення по ній досі не винесено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>