Православні та греко-католики святкують Трійцю

Православні та греко-католики святкують Трійцю

2500
Ukrinform
Православні та греко-католики у неділю відзначають Святу Трійцю - свято, яке в народі називають просто Трійця. Оскільки його святкують на п'ятдесятий день після Великодня, воно має ще одну назву - П'ятидесятниця.

Це свято вважається одним з найбільш шанованих і улюблених свят у православних та греко-католиків. Одне з найурочистіших богослужінь у році, і має ті самі особливості, що і богослужіння Великодня і Різдва Христового.

Трійця - це день, який символізує сходження Духа Святого до учнів Ісуса Христа. Це відбулося в річницю єврейської П'ятидесятниці, тобто свята на честь прийняття Синайського законодавства. На День святої Трійці до апостолів, Божої Матері та іншим віруючим з'явився Святий Дух, освітивши своїм сяйвом душі кожного. Цей Дух прийшов на землю в образі вогняних язиків, показавши шлях апостолам для їхніх проповідей вчення Ісуса. Після цього апостоли змогли говорити на тих мовах, які раніше не знали. Вони звернулися до людей, закликавши їх до покаяння в ім'я порятунку. Потім апостоли здійснили обряд хрещення.

Святкування Дня святої Трійці в наш час не втратило деяких своїх традицій. Православні християни завжди прикрашають свої будинки зеленню, оскільки на Синайській горі, коли з'явився Святий Дух, все цвіло зеленню. А ще квітучі гілки нагадують про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.

Свято також символізує собою початок літа, день прославлення процвітаючої природи, найзеленіше свято у році. Люди несуть додому святкові букети, щоб прикрасити ними свої будинки: пряний чебрець, запашний любисток, гіркий полин, терпкий аїр, освіжаючу м'яту тощо.

Свято П'ятидесятниці має один день передсвяткування і шість днів святкування. Наступного дня після П'ятидесятниці, у понеділок - свято на честь Усесвятого Животворящого Духа (Духів день). Віддання П'ятидесятниці відбувається в наступну після свята суботу. У день П'ятидесятниці храми по древньому звичаю також прикрашаються зеленню і квітами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-