Вступна компанія: іспити в абітурієнтів з окупованих територій прийматимуть до 26 липня

Вступна компанія: іспити в абітурієнтів з окупованих територій прийматимуть до 26 липня

1156
Ukrinform
Освітні центри, що почнуть діяти цього року для абітурієнтів з окупованого Криму та зони АТО, прийматимуть іспити до 26 липня.

Про це заявила в понеділок на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Документи для вступу для здобуття вищої освіти за державним замовленням тільки за денною формою навчання приймаються до 18-ої години 24 липня. Вступні іспити в освітніх центрах проводяться до 26 липня. А зарахування - не пізніше 12-ї години 28 липня", - сказала Гриневич.

За її словами, попередньо потрібен час для подачі заяви й освітньої декларації, проведення оцінювання з української мови та історії України, тому для абітурієнтів із цих вразливих груп "все це буде орієнтовно займати час з не пізніше 12 липня".

Вона нагадала, що абітурієнти мають привезти свої нелегальні (видані Росією - Ред.) документи про освіту, які будуть оформлені у вигляді їхньої освітньої декларації - які предмети вивчались, які за них оцінки.

"У нашому документі, на основі якого абітурієнт буде мати можливість вступати тільки в окреслений перелік вищих навчальних закладів (бо в будь-який вищий навчальний заклад - виключно за результатами ЗНО), ми пишемо "атестовано". Абітурієнт отримує оцінку за історію України і за українську мову за іспитами, які будуть проводитися в освітніх центрах. Якщо абітурієнт, вступивши до переліку вишів, захоче отримати повноцінний український атестат, йому доведеться скласти ДПА з кожного предмету. Цей атестат дозволить вступати в будь-який вищий навчальний заклад", - зауважила міністр.

Гриневич також уточнила, що вступні іспити готуватимуть виші, які будуть уповноважені до створення освітніх центрів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-