Українська профспілка з’явиться в Польщі

Українська профспілка з’явиться в Польщі

1819
Ukrinform
Профспілка українських працівників з’явиться в Польщі упродовж місяця.

Про це кореспондентові Укрінформу в Польщі повідомив директор відділу Загальнопольського об’єднання профспілок (OPZZ) Пьотр Островський.

"Завтра (25 травня – ред.) ми хочемо подати усі документи до Національного судового реєстру. Якщо не буде жодних зауважень, то реєстрація має відбутися досить швидко – упродовж місяця", - заявив Островський.

За його словами, українська профспілка поки що створюється як незалежний орган, але в OPZZ очікують, що вона стане її членом.

Островський підкреслив, що керівні органи профспілки буде обрано у вересні на загальних зборах. Він додав, що очолити профспілку має особа з України, яка проживає в Польщі і крім української та російської розмовляє також польською і бажано ще й англійською мовами.

Представник польської профспілки зауважив, що на сьогодні важко передбачити, скільки українців може увійти до новостворюваної профспілки, оскільки вони працюють у складному сегменті ринку праці: на будівництві, у промисловості, в сільському господарстві, транспорті, невеликих фірмах тощо, й до того ж українські заробітчани розкидані по всій Польщі.

"Якщо до профспілки вступить понад 1 тис. осіб, то це буде дуже добрий результат, оскільки це вже якась сила", - підкреслив Островський. Він додав, що навіть 1% від загальної кількості українських працівників в Польщі буде хорошим показником для впливовості профспілки.

Представник OPZZ зазначив, що у Польщі за членство у профспілці працівники платять в середньому від 0,5% до 1% від зарплати. Водночас може бути вирішено питання про те, що це буде якась однакова невелика сума.

Островський зауважив: враховуючи, що у Польщі значна частина українців працює нелегально, профспілка намагатиметься по можливості відстоювати і їхні інтереси.

Як відомо, 25 березня голова OPZZ Ян Гуз та голова Всеукраїнського товариства "Україна-Польща" Юрій Карягін підписали у Києві протокол про співпрацю. Згодом, 20 травня, у місті Катовіце на півдні Польщі відбулися установчі збори профспілки українських працівників.

За різними підрахунками, у Польщі працює від півмільйона до мільйона працівників. 

OPZZ є найбільшим профспілковим об’єднанням Польщі, до якого входять близько 700 тис. працівників різних галузей. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>