У Польщі створюють профспілку українських працівників

У Польщі створюють профспілку українських працівників

Укрінформ
У Катовицях у Польщі відбулися установчі збори профспілки українських працівників.

Про це повідомляє Польське радіо.

"Незабаром документи про заснування профспілки українських працівників потраплять до Крайового судового реєстру. Офіс профспілки знаходиться у Варшаві", - йдеться у повідомленні.

Директор Міжнародного відділу Загальнопольського альянсу профспілок Пьотр Островський зазначив, що створення нової організації, – це спільна ініціатива українців, які нарікають на різні форми дискримінації, та Загальнопольського альянсу профспілок, який прагне допомогти їм боротися за свої права.

“Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами права праці і соціального забезпечення, але їх просто експлуатують і обманюють. Вони не знають своїх прав і не знають, до кого звернутися по допомогу”, - наголосив директор і додав: українців часто примушують до підневільної роботи, а інколи вони навіть стають жертвами торгівлі людьми.

Ситуацію українців у Польщі Островський порівняв з тією, у якій знаходилися поляки, що роками виїжджали до Західної Європи.

Українці, мовляв, як і поляки за кордоном, можуть об’єднуватися у вже існуючі профспілки, але вони працюють у тих галузях, де такі об’єднання або слабкі, або їх узагалі немає.

Організатори разраховують, що нова проспілка сприятиме забезпеченню українським працівникам умов, що передбачені Міжнародною організацією праці, і що це дасть гарантію забезпечення мінімальних стандартів праці, що прийняті в Польщі.

Нагадаємо, 25 березня керівник Загальнопольського альянсу профспілок Ян Гуз та голова Всеукраїнського товариства «Україна-Польща», професор, доктор економічних наук Юрій Карягін підписали у Києві протокол про співпрацю. Таким чином обидві структури взялися за поліпшення умов праці і зарплат громадянам України в Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-