Розенко обіцяє переселенцям спрощену реєстрацію

Розенко обіцяє переселенцям спрощену реєстрацію

1031
Укрінформ
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко провів нараду щодо спрощення обліку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з метою уникнення затримки виплат соціальних допомог та пенсій переселенцям.

У нараді взяли участь міністр соціальної політики Андрій Рева, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, голова Державної міграційної служби Максим Соколюк, представників інших міністерств та ЦОВВ, повідомляє Урядовий портал.

«Унаслідок порушення термінів продовження дії довідок ВПО місцевими управліннями Державної міграційної служби виникла критична ситуація, коли переселенці не можуть вчасно отримати належні їм соціальні виплати. Необхідно терміново виправити цю ситуацію і знайти той механізм, який у найкоротші терміни спростить процедуру обліку внутрішньо переміщених осіб», - зазначив Розенко.

Серед першочергових кроків, які необхідно здійснити, обговорювалося питання передачі повноважень щодо обліку ВПО місцевим органам влади та приведення всіх нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

До внесення відповідних змін до нормативно-правових актів, віце-прем’єр доручив Державній міграційній службі та її територіальним підрозділам забезпечити неухильне виконання постанови Кабміну №509, згідно з якою ДМС зобов’язана ставити відповідні штампи на довідках переселенців. «Ми не допустимо порушення соціальних прав переселенців. Всі соціальні виплати люди повинні отримати вчасно і в повному обсязі», - наголосив він.

Розенко також доручив посилити контроль за використанням бюджетних коштів, призначених для соціальних виплат переселенцям. «Перед нами два головних завдання - не допустити перетікання коштів держбюджету на окуповані території і забезпечити права, своєчасну виплату пенсій і соцдопомог тим людям, які переїхали на постійне місце проживання на підконтрольну українській владі територію», - наголосив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-