ЄБРР дає на сховище для ЧАЕС €40 мільйонів

ЄБРР дає на сховище для ЧАЕС €40 мільйонів

1082
Ukrinform
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін та президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті підписали Меморандум щодо виділення додаткового внеску на завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) у сумі 40 млн євро.

На урочистому підписанні Меморандуму були присутні Президент України Петро Порошенко та віце-прем'єр Геннадій Зубко, а також представники делегації різних країн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Порошенко наголосив, що гроші підуть на фінансування проекту будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні відзначаються 30-ті роковини Чорнобильської трагедії.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів України уповноважив міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака підписати Третю угоду про внесення змін до Грантової угоди між урядом України та Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильська АЕС» як одержувачем і Європейським банком реконструкції та розвитку. Це передбачено розпорядженням Кабміну від 20 квітня 2016 р. № 303-р.

В уряді зазначили, що це дасть можливість ЄБРР надати ДСП «Чорнобильська АЕС» додатковий грант в розмірі 40 млн євро для фінансування проекту РЯБ-СВЯП-2 (Рахунок ядерної безпеки для фінансування будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива).

Крім того, як наголосили в Кабміні, це усуне загрози зупинення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива через відсутність додаткових коштів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-