Уряд схвалив €97 мільйонів європейської допомоги на децентралізацію

Уряд схвалив €97 мільйонів європейської допомоги на децентралізацію

1361
Ukrinform
Кабінет міністрів схвалив проект угоди між урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування "U-LEAD  з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку".

Про це повідомляє Урядовий портал.

"20 квітня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування "U-LEAD  з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку". Підписати зазначену угоду Уряд уповноважив Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нова програма, яка започатковується в рамках цієї угоди, розрахована на  чотири роки і спрямована на підтримку реформи місцевого самоврядування, децентралізації в Україні, а також регіонального розвитку. Загальна сума фінансування за програмою -  97 млн євро.

"Сьогодні вкрай важливо навчити лідерів громад користуватися можливостями, які вони отримують завдяки децентралізації, визначати пріоритети регіонального розвитку, готувати інвестиційні проекти, щоб розвивати території та місцеву інфраструктуру, покращувати рівень життя людей. Така масштабна допомога від ЄС дозволить нам пройти цей шлях швидше", - зазначив Геннадій Зубко.

Передбачається, що політичний нагляд і координація діяльності програми здійснюватиметься Мінрегіоном через Центральний офіс реформ, у співпраці з ЄС, іншими міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влади, залученими у процес децентралізації.

За інформацією Геннадія Зубка, програма має два  основних  компоненти. Перший - це зміцнення спроможності  для реалізації реформ децентралізації та регіональної політики: навчання для місцевої влади на всіх рівнях, тематичні консультації, підтримка професійної освіти для посадових осіб виконавчих органів влади, навчання з управління проектним циклом. Другий компонент - центри надання адміністративних послуг  та підвищення обізнаності громадян про місцеве самоврядування: комплексні відновлювальні роботи, надання обладнання для понад 600 ЦНАП, навчання для місцевого персоналу ЦНАП, кампанія з підвищення обізнаності.

U-LEAD «Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» реалізується в Україні Європейським Союзом та його країнами-членами: Німеччиною, Швецією та Польщею через Німецьке товариство з питань міжнародної допомоги (GIZ) та Шведську агенцію міжнародного розвитку (SIDA).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-